Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Access raporlarında standardizasyon nasıl sağlanır

Konu, 'Veritabanları' kısmında realperest tarafından paylaşıldı.

1. realperest

realperest Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,

Access'in raporlarında bir problem var kağıt kenar boşluğu, kağıt boyutu gibi özellikler her seferinde farklı farklı çıkıyor. Aslında hep aynı çıkıyor problem bu. Ben ise rapora göre kağıt yatay/dikey, kenar boşluğu gibi değerleri o rapora sabitlemek ve bir daha o raporu açtığımda hep aynı formatı korumak istiyorum.

Bunun yapmanın bir yöntemi varmı ?

2. acemi

acemi Misafir

Bir raporu acip File -> Page Setup bolumunden gerekli ayarlamalari yapip raporu save edersen bir daha kagit ayarlarinin degismemesi lazim.

Ama default printer degisirse, kagit ayarlari resetlenebilir.

Bir de Turkce Access kullaniyorsan, bunlar bazen garip davranabiliyor. Nasil beceriyorlar bozmayi, anlamiyorum.

3. realperest

realperest Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    peki access raporlarında birden fazla stunda bilgiyi göstermek nasıl olur. Sormak istediğim sayfa özelliklerinden stun sayısını girip veriyi sutun stun göstermek değil.

Hani acess raporunda form grupları belirliyoruz ve bu gruplara ait alttoplamlar alıyoruz ya işte bu grupları alt alta değilde yan yana nasıl yapabiliriz.

Ben bunun üzerinde bayaa bi uğraştıktan sonra çook uzun bir şekilde istediğimin tam olarak aynısı olmasa da istediğime en yakın şekilde bi düzenleme yapmıştım

http://realperest.kolayweb.com/realperest.mdb adresindeki veritabanının içinde bulunan rapor bu dediğim işleme örnek.

Peki ama bu kadar uzun işleme gerek kalmadan gruplama, grup toplamı alma gibi şeyleri alt alta değilde yan yana (stun,stun) yapabileceğimiz bir yöntem yokmu ?