Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

acaba virüs mü?

Konu, 'Windows' kısmında turker tarafından paylaşıldı.

1. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Win98se kurdum ve tüm sürücüleri yükledim. Ayrıca ie 6.02 ingilizce,mysql,apache ve php kurdum sisteme. ikinici veya üçüncü açılışında explorer.exe hatası verip windowsu bana yeniden kurmam gerektiğini söyleyen mesajla karşılaştım. Bunu doğal bir durum olarak karşılayıp aynı işlemleri tekrarladım ve ve sonuş yine aynı oldu. Daha sonra win98 kurdum. bu sefer sürücüleri yükleyip bıraktım hala çalışıyor ama arada bir ie hata verip kapanıyor internetteyken. yeni kurduğum sistem 5-6 kez açıldı.

Virüsten şüphelenip norton 8.0 , avp ve f-prot kurup hepsiyle bir aratma yaptım bir sonuç yok. f-protu güncelleyip arattım yine bir sonuç çıkmadı. Scandisk ile bir tarama yaptım ve geçersiz uzunlukta dosya adı gibi bir şeyler bulup düzeltti.

ie6.02,win98se daha önceden kurmuştum ve 4-5 ay kullandım. sorun yoktu. Sistemime ne olduğu konusunda fikri olan var mı? Windowstur yapar mı diyeyim?

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu sorunla daha önce karşılaşanları görmüştüm, gerçekten sebebi belli olmayan sorunlardan biri şöyle yapmayı dene olursa tabi ie yi kaldır ve 5.5 ini kur bir süre dene aynı hata oluyormu sonra üzerine 6.02 kurarsın yeniden.

3. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    walla win98se ve ie6.02 yeniden kurup şansımı denedim bir sorun çıkarmadı hala. Ahh billy ahh....

4. RakyoL

RakyoL Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bir De şöyle yap....

Düşünüyorum ki sen formatı atarken "format c:/q" şeklinde atıyorsun eğer öyle atıyorsan HDD tam temizlenmez "format c:" şeklinde formatı at..
    Aslında en iyisi sen fdisk yap tabi biliyorsan harddiski en az 2 ye böl sonra böldüğün parçaları formatla daha sonra tercihine göre ya bölünmüş bırak ya da tekrar fdisk yaparak birleştir sanırım sorun çözülür ozaman virüs olma ihtimali çok az daha çok HDD in bazı kısımların bozuk ve i.e yi yükleyince bu bozuk alanlara yüklüyor böylece hatalar oluşur. eğer virus varsa makinada fdiskle en az 2 ye böl virus parçalanacaktır...

bence fdisk dene en garantili yolu... olmazssa artık HDD değiştir kesin çözüm :eek:

5. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aslında bende dediklerini yapınca sorun çözüldü. zaten hdd 2'ye bölünmüş durumdaydı. her iki bölümü formatlayıp birleştirdim ve tekrar formatladım. sonra normal yüklemeler yaptım hala sorun çıkmadı.

windowsun yüklü bulunduğu bölümle pek fazla oynamayın. Yani partitionlar değişince win yüklü sürücüde windows sapıtıyor ve dosya ayırma tabloları falan yanlış kaydediyor. ancak fdisk çözüm oluyor.