Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ABD 1500 dolar maaşla paralı asker alacak

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

 1. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  1500 DOLARA RAMBO OLACAKLAR...

  Kuzey Irak'a sınırı bulunan Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yayılan 'ABD ordusu bin 500 dolar maaşla paralı asker alacak' söylentisi heyecan yarattı. Paralı askerlerin savaştan sonra ABD'ye yerleşmelerine de izin verileceği söylentisini duyan Silopili işsizler, soluğu muhtarlıklarda aldı.

  Silopi Kaymakamlığı, geçen günlerde muhtarlıklara 'muhtemel savaş durumunda sivil savunma bünyesinde çalıştırılacak kişiler'in listesini dağıttı. Kaymakamlık, muhtarlıklardan bu kişilerle görüşmelerini istedi. Muhtarların listede adı geçenlerle temas kurması, işsizlikten kırılan ilçede ilginç bir söylentinin yayılmasına yol açtı. Silopi'de kulaktan kulağa dolaşan söylentiye göre Amerika, Kuzey Irak'ta savaşması için aylık bin 500 dolara parayla asker alacak. Paralı askerler savaştan sonra Amerikan vatandaşı olacak ve Amerika'ya yerleşecek. Amerika paralı askerlere iş de verecek...

  Muhtarlar bunaldı
  Dedikoduyu duyanlar, ABD'ye yerleşme hayaliyle muhtarlıklara akın etti. Paralı asker olmak için başvuran Silopililer, 'Yok öyle bir şey' diyen muhtarları ikna etmek için uzun süre dil döktü. Bazı kişiler araya adam koyarken, bazıları da, 'Amerika'ya gidersem seni unutmam' diyerek muhtarların gönlünü almaya çalıştı.

  Muhtarlar ise ABD'ye yerleşme umuduyla akın eden vatandaşlara laf anlatmaktan günlük işlerini yapamaz hale geldi. Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Ahmet Katılmış, 'ABD'nin askeri durumu hükümeti ilgilendirir. Çok zor durumda kaldık. Çok kişi başvurdu ve onları inandırmakta güçlük çekiyoruz' dedi.

  Barbaros Mahalle Muhtarı Mustafa Alkış, 'Vatandaşları inandırmakta zorlanıyoruz. Herkes kendini buna inandırmış. Bin 500 dolar maaş verileceği söyleniyor. Çok kişi bize gelip başvurmaya çalıştı. Onları ikna etmekte güçlük çekiyoruz' diye konuştu.
   
 2. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Gercek olsa degil Silopi'den tüm Türkiye'den akin baslar sanirim.:iih:
   
 3. Rapsodi

  Rapsodi Daimi Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2002
  Mesajlar:
  1,371
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Unix Sys Admin.
  Şehir:
  /tmp/loop
  hmm gelecege ait dusuncelerimi bir daha gozden gecireyim:):D
   
 4. realmusti

  realmusti Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2002
  Mesajlar:
  396
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Grafik Tasarımcı
  Bu olay gercek olsa bile amerika bu savaşta en ön safa bizim bu asker olan vatandaşlarını koyar :hmmm: