Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 İşlem ile 6 Dakikada İndex

Konu, 'SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)' kısmında caliph tarafından paylaşıldı.

1. caliph

caliph Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kişisel blogumda yazmış olduğum makaleler ortalama 6 dakikada indexleniyor. Bazen daha kısa zamanda, bazen ise daha uzun zamanda. Ama ortalama hep sabit: 6 dakika...
    Forumda açılan bir kaç konu gözüme çarptı, google'ın geç indexlemesiyle ilgili, belki bu yazım onlara yardımcı olur...

Yazdığım bir makalenin sadece 6 dakikada indexlenmesini nasıl sağlayabilirim?
    Bu sorunun cevabı 6 işlemde saklı.
    1. Güncellik: Sitenizi / blogunuzu güncel tutmalısınız. Güncel tuttuğunuzda blogunuzun indexlenme hızı katlanarak artacaktır.
    2. Özgün İçerik: Bu maddenin hızlı indexlenmeye faydası varmı bilemiyorum fakat ben kişisel blogumda daima özgün içerik yazdım ve yararı olduğuna inanıyorum.
    3. Backlink: Aldığınız backlinkler hızlı indexlenmenizde çok yararlı olacaktır. Özgün içerik ve backlink birlikte ve dengeli kullanıldığında indexlenme süresi dışında google sıralamanıza da katkıda bulunacaktır.
    4. Site içi linkleme: Site içerisinde yazdığınız makalelerden diğer makalelere link verin, blogunuza gelen google örümceği o linkten o linke geçiş yapacak, böylece bir taşta 2 kuş vurmuş olacaksınız.
    5. Outlink: Bu maddeninde aynı özgün içerik gibi indexlenme süresine katkısı olup olmadığını bilmiyorum fakat kişisel blogumda uyguladığım işlemlerden biri olduğundan dolayı yazma gereksinimi duydum.
    6. Yazılım: Kullandığınız yazılımında indexlenme süresinde büyük pay sahibi olduğunu düşünüyorum. Özellikle blogger, googlepages veya wordpress kullanıyorsanız bu sizin avantajınız olacaktır.
    Bunlar kişisel blogumda uyguladığım ve %100 sonuç aldığım uygulamalardır.
    Kaynak: 6 İşlem ile 6 Dakikada İndex