Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3d program?

Konu, 'Animasyon' kısmında Can tarafından paylaşıldı.

1. Can

Can Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hangi 3d programi en kulanisli ve en iyisi?
    "kaliteli" programlar ariyorum yani bryce gibi degil.

Maya, lighwave, 3dsm ve cinema4d duydum hangisi daha kullanisli yada daha iyi
    bir bilginiz varmi?:hmmm:

2. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    3DSMax zaman alır öğrenmen.Ama sonrasında yapamayacağın yoktur denilebilir bildiğim kadarıyla.Ben ise uzun zaman önce Cinema4D ile birşeyler yapmaya çalışmıştım.Yaptım da.3DSMax gibi aşırı kaynak istemediği için ona yöneldim ben.Ama zamanla çok sevdim falan.Rahat ve istediğin gibi düzenlenebilir bir arabirimi var.Kurulum yok bunda.Bir klasorden direk çalışıyor.Çok kasıntı değil.Render baya hızlı denilebilir.Max ile karşılaştırma yapmak için ikisini de bilmek lazım ama ben MAX ile çok azcık uğraşmıştım.[Makinem dayanamıyor ona :D] Bana göre Cinema çok güzel ama makinen iyi ise 3DSMax kullanmaya başla derim.Bunun için de sana çok güzel bir türkçe site önerebilirim...
    http://www.tr3d.com

Bu arada resmi sitelerine göz atmak istersen eger...
    Cinema4D http://www.maxon.net
    3D Studio Max http://www.discreet.com

Kolay Gelsin...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Kasım 2002
  3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla bende uzun zamandır düşünüyorum aslında Photoshopu bırakıp 3d ye yönelmenin zamanı geldi diye.

Bir ara bende kurayım ama çok uzun zaman önce kurdugumda 3dsmax cidden acaip kaynak tüketiyordu ama oldukçada sağlam programa benziyordu. Lightwave nasıl kullanan var mı?

4. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Öncelikle

3d studio max cok iyi bir yazılım ama bugunlerde herkes studio max biliyor yada ogrenmeye calisiyor ama bana sorarsanız 3d piyasasında ayakta kalmak icin studio max pek te iyi bir secim degil (baslamak icin iyi fakat sonrası icin aynı seyi soylemek mumkun degil)

benim tavsiyem eger kısa film vb medyalarla ugrasıcak iseniz Maya
    (Ayrıca programcılık bilginiz var ise gelistirilebilen bir yazılım). Lightwave (Turkiyede kac kisi biliyor kullanmayı bilmiyorum adı fazla cıkmasada benim gonlumde taht kurdu bir cok cg artistinde goz agrı bkz cem gül, lemi hacioglu).

Daha sonra softimage adından bir muaamma varki hic deginmeyecegim bile. Yalnız yukarıda adı gecen programlarda uzmanlasmak icin baya bir calismak lazim. http://www.3d-network.net de foruma danısarak yazılımlar hakkında bir bilgi alabilirsin.

Sahin abi 2d nin suyu cikmadı henuz :). 3d bizim gibi ps kurtları icin değil inan bana ben denedim ve gordum. Cok daha komplex bir olaymis :) 2d de harcadıgın zamanın 4-5 katını harcaman gerekiyor. Ve eger pixar da calismak istiyorsak :) 5-6 yıl harcamamız lazım :)

5. Evolution

Evolution Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İşine Yarar umarım

Benece en iyisi Cinema4d ben onunla epeydir ugrasıyorum Bnece cinema aralarındaki en iyisi cinema4d digerlri ile cok az ugrastım ama cinema4d 4 nin cok fazla ozellikleri var ornegin cinema4d nin içine diger 4 boyutlu programlarla çizdigin objeleri import edebiliyorsun ayrıca yine en onemli ozelliklerinden emptyspline yani bos obje bu elinle sıfırdan bir obje cizmene yarıyor bir ugrasıyorsun ama deyiyor cok etkili logo lar ve foto realism calısmaları yapabiliyorsun ayrıca cinema4d nin yeni versiyonların da bady paint diye bir ozellik var bu objelere texetur yapmanı saglıyor ozellikle organic texturlar kullanıyorsan bu paint ozelliginden yararlanman iyi olur aldıgın cıkısa gore render ve aut put zamanları degşiyor kaliteye baglı ayrıca resmi sitelerindeki galeri bolumune girersen adres yanda "http://www.maxoncomputer.com/gallery/en/index.asp" bu calısmaları gercekten ayıramacaksındır. baska arkadaslarında soylediği gibi cabuk ve hızlı bir program degil yani hem makineyi hem kulanıcısını ugrastırır iyi en basit bir logoyu yapmak için yaklasık 5 saaat ile 12 ...... 52 saat kadar ugrasıyrsun ama gerçekten deyiyor ben 3 senedir ugrasıyorum halen programın % 100 hakim degili ancak % 90 civarındadır sannımca
    ama sana şiddetle tavsiye ediyorum cinema4d :tabi:

6. o-z-a-n

o-z-a-n Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnsan Kaynakları & BT
    Yazılanları okudum arkadaşların çeşitli tavsiyleri var. Size önerebileceğim, örnek verilen siteleri dolaşın ve kendinize yakın bulduğunuz bir programdan başlayın. Eğer daha sonra diğer bir programı da denemek isterseniz, göreceksiniz ki çok fazla farklılık olmayacaktır. Tamam arayüzler değişecektir, ancak komutlar yine çok benzer olacaktır ve yine aynı işleri yapacaklardır. Yani diğer bir programa adapte olmanız o kadar da zor olmayacaktır.
    Şunu unutmamanız gerekir ki 3D yolu uzun ve yorucu olduğu kadar, yaratmaya başladığınızda sizi hayal dünyasına götürebilecek, olmayan bir şeyi sıfırdan yaratma hazzını tattıracaktır.

Size başarılar dilerim.

7. Gh@sT

Gh@sT Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Dizayn
    arkadaşlar ben cinema 4 ü hiç kullanmadım 3ds maxi ise kısa bir süre kullandım fakat gördüm ki 3ds maxın gerçekten üstüne düştüğünüz zaman süper yararlı olacağına inanıyorum. Ama illa 3d olacak diyosanız ozan ın da dediği gibi hepsinin mantığı aynı yani bir yerden başlayın gerisi nasıl olsa gelir_?

8. alper

alper Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Macromedia Fireworks'ü dene 3dsx max daha basit