Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2005 Formula1 İstanbul'da

Konu, 'Konu Dışı' kısmında yemre tarafından paylaşıldı.

1. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
  2. mosaicus

mosaicus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj mimarı/işsiz
    Bir rally ve F1 sever olarak bunun eninde sonunda olacağını biliyo ve de bekliyordum...İstanbul'da olması bir yandan iyi oldu ama Türkiye'nin neresinde olursa olsun gitmeyi planlıyorduk şimdiden arkadaşlarla:) Eylül 2002 de yapılan Antalya Anatolian Rally organizasyonunun içinde bizzat bulundum (misafirdim elbette)...özel seyirci etapları müthiş oluyor, Volkan Işık'la fotoğrafım bile var:)

Bazı etaplardaki yarışlar yüzünden birkaç dernekten kötü tepkiler alınmıştı o zamanlar. Çünkü doğal bir park olan bölgelerde yaşayan bazı hayvanlar (geyikler) sesten ve gürültüden kötü etkileniyormuş, bu sebeple etapların güzergahları değiştirilmişti... Hürriyet gazetesinde bununla ilgili bir yazı bile çıkmıştı...
    Hatta o dernekte çalışanlardan biri de sınıf arkadaşımdı okuldan...Kız bana karşı da biraz tepki almıştı Anatolian Rally e
    gidiyorum diye...

Mesleğim gereği ve elbette bir insan olarak doğaya büyük bir saygım var ve doğal hayatın korunmasını destekliyorum, çevrenin korunmasının ve sürdürülebilirliğinin sadece insanların elinde olduğunu da biliyorum...diğer bir çok ülkede insanlar doğaya da saygılı olmayı başararak yarışlarını da büyük bir titizlikle düzenleyebiliyorlar...neden bizim ülkemizde de olmasın?

Elbette ki rally ve F1 izlemek sadece bir hobi benim için...doğal hayatı korunması mı f1 mi deseler tabii ki doğa ve çevre derim:)

F1 deki sigara reklamlarına gelince, bence Türk insanının bazı maddelere karşı zaaflarının olması ve özellikle sigara bağımlılığına karşı iradesiz olmaları yüzünden istenmiyordu Türkiye'de...sigara içenlere karşı asla bir lafım yok çünkü en yakınlarım ve en sevdiklerim yıllardır içiyor...bir ben başlayamadım:)

3. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Madem öyle herkezi körfeze davet ediyorum. Benzer bir heyecanla açılan medar-ı iftahar'ımız olan piste. Yanlız 1-2 ay kadar gecikirsek yerel yönetim tarafından OTOPARK olarak değerlendirilecek.
    Türk halkının otomobile olan ilgisi kadar otomobil sporlarına da ilgisi olsa keşke.

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İnşallah elimize yüzümüze bulaştırmayız, alnımızın akı ile yaparsak çok büyük reklam olur bizim için, oyunlarda bile geçecek düşünzenize;)

5. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet Formula 1 2005 İstanbul'da ama sanırım pistin yerini çok kişi bilmiyor...

İstanbul Kurtköy 'de pist alanı ...

yeni açılan Sabiha Gökçen Havalimanına İstanbul Pendik (feneri 2-1 yenmişti hatırlarsınız) 'e bağlı gelişmekte olan bir yer...

ayrıca bizim eve ve BERK 'in evine 3-4 km.

izlemek için geleceklere pansiyonerlik yapabiliriz cüz-i bir miktar karşılığında...