Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

192.168.1.1 modem arayüzüne giremiyorum.

Konu, 'Donanım' kısmında delibalik tarafından paylaşıldı.

1. delibalik

delibalik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba,
    modemimin markası minton.kablolardaki sorun sebebiyle internet bağlantımızda kesilmeler oluyordu.kabloları değiştirdik.bağlantıları yaptık. ama hiçbir şekilde internete bağlanamıyorum şu anda. modemin arayüzüne de bağlanamıyorum.192.168.1.1 adreesine giremiyorum.resetledim modemi. yine giremedim. diyorum acaba kablolarda mı bir hata var. iğneyi btırıp tüm ışıklaırn sönmesini ve tekrar yanmasını bekliyorum, iğneyi çıkaıroyrum.kullanma kılavuzunda bunun gibi bvişey diyordu. splitter mı arızalı diyorum aama splitterı devreden çıkarınca da bişey değişmiyor. ne önerirsiniz arkadaşlar?

2. eolmez

eolmez Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    portu değişiktir diyeceğim minton daha önce kullanmadım da .. ve söyleyeceğim bir işlemi yapmışsın, minton türkiye'yi telefonla aramanı önerebilirim..

Merkez Servis
    DESER Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Fevzi Çakmak Cd.
    Söğütlüçeşme Yolu No:7
    Sefaköy K.Çekmece-İstanbul
    Tel: + 90 (212) 426 40 00 (pbx)

3. Sniper

Sniper Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Webmaster
    Modemin arayüz IP'sinin 192.168.1.1 olduğuna emin misin? Emin olmak için Başlat > Çalıştır'a tıkla, cmd yazıp enterla. Dos penceresine ipconfig yazıp enterla ve bilgiler ekrana gelirse varsayılan ağ geçidi'nin karşısındaki IP numarasını browser'ına yaz. Tabi, modemin bilgisayara bağlanmasında sıkıntı yoksa orası dolu görünür.

4. delibalik

delibalik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    başlangıçta ipconfig ile hiçbir şey çıkamıştı. hiçbir IP bilgisi çıkmamıştı yani. sonra kendim tnaımlaıdm. şu an interent bağlantım da yok, modeme de erişemiyorum. yıllar önce böyle bşey yine olmuştu. PC'ye format atmıştım. hani daha kısa bir yolu varsa onu deneseydim diyecektim ama ... sanırım yok. eğer formattan sonra da bişey değişmezse, o zaman modem üreticisini arayacağım... teşekkürler...

5. mr1yh1

mr1yh1 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ethernet kablosu cross mu, düz mü kontrol edin.
    bazı modem cross istiyor bazısı düz.

6. delibalik

delibalik Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    cross ya da düz olup olmadığını nasıl anlayabilirim?modemin usb çıkışı da var aslında. ordan da denesem olur mu?

7. mr1yh1

mr1yh1 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    küçük rekli kabloların diziliş sırasından anlayabilirsin.
    ethernet cross cable olarak google ' da aratırsan resimleri çıkıyor,

evet usb ile çalışıyorsa büyük ihtimalle kablo problemidir.

8. ankizor

ankizor Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    benimde böyle bir sorunum olmuştu
    fazla bilgim olmadığından modemi yeniden kurdum

@sniper verdiğin bilgier sayesinde artık böyle bir durumda ne yapacağımı biliyorum
    teşekkürler...

9. yaso_19

yaso_19 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Developer
    modem rooter sa ve 192.168.1.1 e ulaşılamıyorsa bağlantı yoktur, başka hiçbir açıklaması olduğunu sanmıyorum. kabloları değiştirin, gerekirse hazır soketleri takılı cat5 satın alın.

cat5 soket bağlantıları:
    Not: 2 renk olanları açık dye tabir edeceğim. mesela beyaz yeşil olan teli açık yeşil olarak yazacağım, ona göre bakarsınız.

açık turuncu-turuncu-açık yeşil-mavi-açık mavi-yeşil-açık kahverengi-kahverengi

soketi düzgünce jack pensesinde sıkıştırdığınızda kablo tester cihazında tüm ışıkların yandığını görürsünüz. ayrıca modeme direk bağlantıda ve hub bağlantısında da her türlü çalıştığını gördüm.
    Bahsettiğim bağlantı şekli düz bağlantıdır. birde çapraz bağlantı vardır, fakat bu tarih öncesnde kaldı sanırım, çünkü eski tip çevirmeli modemlerde sadece kllanılır bildiğim kadarıyla..

Aksini tecrübe eden veya düşünen varsa yazsın, bilgilenmiş oluruz. Fakat daha aksinin kanıtlandığını görmedim.

10. esmanur

esmanur Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ayrıca modemin arayüz IP adresini doğru yazdığınızdan emin olmanızı tavsiye ederim. Çünkü bazen ipler 192.168.1.1 şeklinde değil de 192.168.l.l örneğinde olduğu gibi 1 yerine "L" harfi yazılabiliyor. Bunun haricinde modeminizin ip adresi tamamen farklı da olabilir.
    Örneğin;
    192.168.O.1192.168.2.1
    192.168.1.254
    192.168.0.1
    192.168.1.2
    10.0.0.1

En doğru formatta ADSL Router modem varsayılan IP adresinizi öğrenmek için Windows başlat butonuna tıkladığınızda Arama (Çalıştır) kutusuna "CMD" yazıp açılan siyah ekran komut satırına da "ipconfig" yazdığınız da karşınıza çıkan bir çok bilgi içerisinde VARSAYILAN AĞ GEÇİDİ .............192.168.X.X şeklinde yazan satırdaki IP adresi modem arayüzün gerçek IP adresidir. Eğer ingilizceniz varsa bu konu hakkında http://19216811.mobi adresinden yardım alabilirsiniz. Eğer doğru IP'ye girebiliyor ancak şifrenizi unuttuysanız da üstteki linkten varsayılan modem şifrelerini öğrenebilir, ayrıca modemin şifresinin nasıl sıfırlanacağını resimli anlatımlarda göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

KaravanaBatu bunu beğendi.
  11. jacksville

jacksville Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Doğru bağlantı noktasına takılı mı? İnternet kablosu için bir Lan portu için bir ve emin yönlendirici varsayılan IP adresi 192.168.1.1 olun, bazı yönlendirici varsayılan IP adresi 192.168.0.1 ise, veya IP başkalarına değiştirilir, bunu sıfırlamak veya sadece kılavuzu okuyabilir bir yol bulmak için kitap. hala bir sorun varsa, kablo ince bir olduğundan emin olun.

Son düzenleme: 6 Haziran 2016