Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13 yaşında oyun tasarlamak yani yapmak istiyorum LÜTFEN YARDIM EDİN

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında nofear256 tarafından paylaşıldı.

1. yaso_19

yaso_19 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Developer
    dystopia, bahsettikleriniz sadece oyun dünyası için geçerli değil, tüm Türkiye için geçerli.
    Web çiler için, programcılar için herkes için geçerli. Alanında iyi olmadıktan sonra işiniz sadece şansa veya torpile kalır, böle bi ihtimaliniz yoksa kaldırım mühendisi olarak devam edersiniz hayata veya başka bir iş..

özellikle şu kriz ortamında koskoca kariyer sitelerinde, istanbul dışında, bilişim sektörüne dair nerdeyse hiçbir ilan bulunmaması veya çok az olması durumun vehametini gösteriyor. Alanınızda iyi değilseniz, referanslarınız sağlam değilse başka bi sektörden fln yapabileceğiniz bişi varsa oraya yönelmeniz gerekiyor maalesef...

Özellikle web üzerine becerileri olan insanların, firma bünyelerine girdiklerinde haklarının oldukça azında çalışmak zorunda bırakıldıklarını düşünüyorum.

Kısaca hepimizin işi çok zor.
    Hatta bana kalırsa Türkiye'de bilişim sektöründe yer almak başlı başına büyük bir risktir.............

2. yazılımustat

yazılımustat Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yani imkansız değil bu yaşta yapabilirsin. ama tek başına bir yere kadar.
    age of empires gibi oyunlar yapabilirsin. önce grafikleri tasarla. bunun için phosotosop kullan veya empiresteki insanları değiştirebilirsin.
    sen online oynanabilecek bir tane yapmalısın. grafikleri yaptıktan sonra xml ile bilgileri her asker kaç nifus alır bir bina kaç tane olabilir.
    her askerin canı vb. ardından swf ile adamlarını ilerletmek işlemlerini yap. haritayı yapmalısın en az 5 harita yapmalısın. harita için ünity veya dtt kullabilirsin. harita 3 planlı olucak arka plan harita orta plan oyuncuların ev vb alanı. ön planda boş olmalıdır. sonra bir ekip topla basit bir stüdyo yapın kendinize seneryo yapın askerlerin seslerini hazırlayın. ardından ırkları ve özellikleri yapmalısın menüye gelicez oyunu açtığında oyunun fotosu ortada giriş yerine tıklıcak. kalan menüyü sen düşün. xml swf html php c++ css java js öğrenmelisin. sonra oyunun sitesi eğer çok gelişirseniz oyunu ikiye bölün modlu olanı ücretli modsuz olanı bedava yapmalısın. sitenizi yapın 5 yıla kalmadan oyunu yaparsınız

3. donvitocarleone

donvitocarleone Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Konu tarihine baksaydın keşke :/ o çocuk şuan 22 yaşında konu 2008 e ait :)