Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13 En İyi Yeni İş Fikirleri 2016

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında destek tarafından paylaşıldı.

 1. destek

  destek Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2006
  Mesajlar:
  123
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Yeni yılı kendiniz için bir fırsata dönüştürmek ve girişimlerinize hayat vermek istermisiniz? Aradığınız iş fikrini hala bulamadıysanız yazımıza göz atarak hızla gelişen teknoloji çağında yeni trendlere uygun iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte 2016 yılının en iyi yeni iş fikirleri.

  1- Kutu Abonelik Hizmetleri
  Her ay müşterilerinizin kapısına mal teslimi yaparak ürün satışı yapabileceğiniz bir iş fikri olan kutu abonelik sisteminde hazır gıda, güzellik malzemeleri veya evcil hayvan ürünleri başta olmak üzere gönderim yapılabilecek ürün çeşitliliği tamamen hayal gücünüze kalmış durumda. Bu işi yapmak için hali hazırda kullanılmayan benzersiz bir ürün kategorisi bulmak kazançlı bir girişim önemli.

  2- Sağlık Kulüpleri
  Bir sağlık kulübü veya fitness merkezi açtıktan sonra genç üyeler ve potansiyel müşteriler ile güçlü, eğlenceli ve ilgi çekici sosyal medya içeriklerine odaklanarak üye sayınızı hızla arttırabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden müşterilerinize ulaşmak trendi yakalamak için harika bir yol olabilir. Bu iş için kişisel eğitim ve yetkinlik oldukça önemli.

  3- Instagram Üzerinden Satış ve Danışmanlık
  400 milyondan fazla kullanıcıya sahip Instagram üzerinden ürünlerinizi satarak ciddi gelirlere elde edebilirsiniz. Dünya çapında büyük şirketlerin Instagram üzerinden ürün pazarladıklarını biliyormuydunuz? Satışın yanı sıra ürün satmayı düşünen şirketlere bu konuda destek ve danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz.

  4- Çocuk Dostu Uygulamalar
  Akıllı telefonların ve mobil uygulamaların inanılmaz hızla yayıldığı günümüzde çocuklar için yeni uygulama ve oyunlar geliştirerek büyük bir iş fırsatı yaratabilirsiniz.

  5- Geri Dönüşüm Kutusu
  Çoğu insan kağıt, plastik, cam ve elektronik ürünler gibi geri dönüştürülebilir ürünleri geri dönüşüm kutusularına bırakmak yerine direk çöpe atmayı tercih ediyor. Geri dönüşüm kutuları dağıtarak toplayabilir ve aldığınız bu malzemeleri geri dönüşüm fabrikalarına kilo veya sabit bir ücret ile satabilirsiniz.

  6- Eğitmenlik
  Uzmanlık sahibi olduğunu konularda eğitim hizmetleri sunabilir ve kendi bilginizi yeni kişilere aktararak eğitim hizmeti sunabilirsiniz.

  7- Yiyecek Kamyonu
  Yurt dışında oldukça yaygın olan yiyecek kamyonlarında başarıya ulaşamama ihtimaliniz oldukça düşük. Doğru ürün seçimi ile hızlıca işinizi büyütebilirsiniz. Üstelik normal bir restorana göre çok daha az bir sermayeye ihtiyacınız var.

  8- Serbest Çalışmak
  Serbest olacak çalışabileceğiniz bir işe sahipseniz internet üzerinden günlük işler alarak bilgisayar başında veya günlük olarak çalışabilirsiniz.

  9- Mobil Danışmanlık
  Çok hızlı yayılan akıllı telefon ve mobil internet kullanımına ayak uyduramayan gelişmiş ülkelerde bile binlerce şirket varken ülkemizde bu sektörde gerekli eğitimi sağlayarak danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz.

  10- Çeviri Hizmetleri
  Birden fazla dil biliyorsanız internet üzerinden çeviri hizmeti sunabilirsiniz.

  11- Makale Yazarlığı ve İçerik Editörlüğü
  Araştırmayı seven bir insansanız veya bilgi sahibi olduğunuz konularda makale ve haberler yazarak bunları internet sitelerine pazarlayabilirsiniz. Adet olarak veya aylık anlaşma yaparak güzel paralar kazanmanız mümkün.

  12- Sağlıklı Satış Makineleri
  Bozuk para ile alışveriş yapılan makineleri bilmeyen yoktur sanırım. Sadece paketlenmiş hazır gıda satışı yapan bu makineler yerine sağlıklı organik ürünler satışı yapan makineler hazırlayabilir ve işlek noktalara koyarak çok az uğraşla para kazanabilirsiniz.

  13- Akıllı Telefon ve Tablet Tamiri
  Yeni aldığınız telefonunuzun hiç camı kırıldımı? değiştirmek istediğinizde tamir ücretlerinin oldukça yüksel olduğunu fark etmişsinizdir. Uzun vadede yükseliş trendini devam ettirecek olan bu sektörde oldukça büyük bir açık var.

  Konuyu sürekli güncelleyeceğim takip listenize almayı unutmayın.