Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 14 - Toplam 14
Tartışma : Text editor (ckeditor,tinymce,fckeditor....) gelen verinin güvenliği - 2 - Programlama - Ceviz Forum
    sessiz & gece timemrah Üyenin Avatarı
    Nereden
    Tekirdağ / Çorlu

Gayet güzel yazmış arkadaş işte. Ben zaten sana kesin bir proje ile gelmedim Elbette üstünde düşünmek lazım.

Yazamadığınızı düşünmedim açıkcası... Uğraşmadığınızı düşündüm. Özür dilerim... Yazılmayacak bir kod değil aslında ki arkadaş yazış. Demekki daha tecrübeye ihtiyacınız var. 3 gün kafa yorarsınız 5 gün yorarsınız belki 7. günde çözüme ulaşırsınız. bu bazen bazı konular için aylar alabiliyor. Bazense düşünmediğiniz bir anda aklınıza çözüm algoritması gelebilior

Bir keresinde hiç unutmuyorum bir filitre yazıyordum saat sabah 5. üstüne üstlük 2 gündür de uyumamıştım. Filitreyi çalıştırabilmek için aslında henüz o anda keşfetmediğim recursive fonksiyon mantığını kullanmam gerekiyordu. 7 saat sonrasında uykusuzluk başıma vurmuşken saçma sapan bir algoritma ile tam anlamıyla istediğim gibi çalışmasa da makul bir seviyede istediğimi yapan filitreyi yazdım. Ama ciddi anlamda kod yazmıştım.

Aradan 4 gün geçti, birden bire yazdığım filitreyi açmak istedim kodlarına bakmak istedim. Çünkü kafamda bir ampül yanmıştı Çok ilginçtir hissedersin ama tam olarak bilemezsin ya işte o his. Kodları açtım ve 30 dk. kadar kodları yukarı aşağı süzdüm. Tabi uykum yok bu arada kafam dinç . Ve sonrasında tam istediğim şeyi hemde çok daha az işlemle ve çok daha kısa yazabileceğimi farkettim. Ve işte o anda recursive fonksiyonu keşfettim. Tabiki bunun bir adı olduğunu ve bunun bir kullanım yöntemi olduğunu bilmiyordum yani bildiğin amerikayı yeniden keşfettim Keşfettikten sonrada bir yerde şansına denk geldimde aslında böyle bir şeyin var olduğunu ve bir ismi olduğunu anladım

Öyle ki bazı algoritmalar recursive fonksiyon olmadan asla yazılamıyor. İşte ampulün ne zaman yanacağı belli olmuyor...

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Konya

@Raiden

Ceviz.net ' in kullandığı fonksiyon ile sitenizdeki fonksiyonun işlev farkı varmıdır.Yani http://ysfkc.com/php/xss-filter-uygulamasi.html bunu kullanmak yeterlimidir sizce.

self.life.start()
    Nereden
    /home/Raiden

siz html pruifier i kullanın zira sürekli güncellenmektedir yeni bulunan xss lere göre..
    Yusuf Koç

"aramaya inanmayanlar suphesiz ki kaybedenlerden olacaktirlar"

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Mersin

http://www.phpclasses.org/package/21...TML-tags-.html

Ben bunu kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •