Sayfa 2 - Toplam 3 İlkİlk 123 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 21
Resim boyutlandırma hakkında 3 sorun ? - 2 - Programlama - Ceviz Forum
    Üyeliği İptal Edildi
    Nereden
    Bursa

Alıntı trean Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ilgilendiğin için saol ama ben class kullanmak istemiyorum çok gereksiz geliyor bu kodlarda yardımcı olacak birini arıyorum
    bkz.
    http://www.google.com.tr/#hl=tr&sour...ceaf477bd805ab

Ceviz Üyesi trean Üyenin Avatarı

teşekkür ederim yorumlar için bakıyorum linklere

Ceviz Üyesi Dijeo Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

Alıntı trean Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ilgilendiğin için saol ama ben class kullanmak istemiyorum çok gereksiz geliyor bu kodlarda yardımcı olacak birini arıyorum
    Size gereksiz gelmeyen bişey var mı? Söyleyinde ona göre cevap verelim bundan böyle.
    Hazır yapılmış ve ücretsiz dağıtılan bir kodu üstelik işinizi görecek bir kodu gereksiz görmenin mantığını anlamış değilim.

Bugüne kadar sorulan sorulara en basitinden bile olsa cevap vermeye çalıştım. Yardımcı oldum ya da olamadım orasının bi önemi yok ama böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. Bulunan çözüm gereksiz görülüyor üstelik denemeden. Ne kadar komik yaa... Kimse de dememiş ki arkadaşım çözüm bulduk işte bir dene de olmazsa ondan sonra gel tekrar. Adam istediğini yaptırmaya çalışıyor size. Class kullanmak istemiyormuş beyefendi neden? e gereksiz... Hayretler içerisinde bırakan bi durum...

not: Kusura bakmayın biraz sert oldu sanırım ama tutamadım kendimi. Normalde böyle çabuk parlayan bir insan değilimdir.
    Her şeyi bil, bir şeyi iyi bil.

Alıntı Dijeo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Size gereksiz gelmeyen bişey var mı? Söyleyinde ona göre cevap verelim bundan böyle.
    Hazır yapılmış ve ücretsiz dağıtılan bir kodu üstelik işinizi görecek bir kodu gereksiz görmenin mantığını anlamış değilim.

Bugüne kadar sorulan sorulara en basitinden bile olsa cevap vermeye çalıştım. Yardımcı oldum ya da olamadım orasının bi önemi yok ama böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. Bulunan çözüm gereksiz görülüyor üstelik denemeden. Ne kadar komik yaa... Kimse de dememiş ki arkadaşım çözüm bulduk işte bir dene de olmazsa ondan sonra gel tekrar. Adam istediğini yaptırmaya çalışıyor size. Class kullanmak istemiyormuş beyefendi neden? e gereksiz... Hayretler içerisinde bırakan bi durum...

not: Kusura bakmayın biraz sert oldu sanırım ama tutamadım kendimi. Normalde böyle çabuk parlayan bir insan değilimdir.
    Ben istediğimi yaptırmaya çalışmıyom sorun yaşadığım yerleri yazdım fikir vermeniz için neden herşeyin hazır classını kullanayımki ben sorunları bulup nasıl düzeleceğini göremeden nasıl programcı olacagım OOP denen şeyden zaten anlamıyorum e madem bu forumda okadar php ileri düzey programcı var bu basit sorunu çözemiyolarsa kendilerine programcıyım demesinler k.bakmayın ama hazır classları alıp copy paste ile programcı olunmuyo anlatabiliyomuyum ? gidip joomla vbulletin wordpress kurun ve siz artık php kodersiniz komik değilmi? ben sizden class istemiyorum 1m class var internette ama ben kendi basit kodlarımı düzenleyerek hem ögrenmek hemde kendi kodum olmasını istiyorum umarım anlatabilmişimdir.Ayrıca ben yorum yazan herkese teşekkür ederim her nekadar çoğu class linki verselerde ama benim istediğim bu değil.. umarım anlatabilmişimdir.

Ceviz Üyesi Dijeo Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

Madem öğrenmeye çalışıyorsunuz, kendinizde gereksiz deme cüretini nasıl görebiliyorsunuz? İnsanlar eğer Sınıf kullanıyorlarsa bir bildikleri vardır değil mi? Herkes sınıf kullanmanızı önerdiğinde sınıf nedir nasıl kullanılır'ı öğreneceğinize "gereksiz" diyerek bi kenara atıyorsunuz.
    Ayrıca sınıf kullanmak ile wordpress joomla vs. kurmak arasında ki ilişkiyide anlamış değilim. Ayrıca işimi görüyorsa neden kurmayayım? Baştan kodlayacak kadar zamanım yok ki ! Sizin varsa bilemem...
    Anlaşılan herkes yanlış, siz bay doğru.. Buyrun böyle devam edin. Sizin gereksiz gördüğünüz şeylerle insanlar sizden her zaman bir adım önde olacaklardır. Bunu da unutmayın.
    Her şeyi bil, bir şeyi iyi bil.

Alıntı Dijeo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Madem öğrenmeye çalışıyorsunuz, kendinizde gereksiz deme cüretini nasıl görebiliyorsunuz? İnsanlar eğer Sınıf kullanıyorlarsa bir bildikleri vardır değil mi? Herkes sınıf kullanmanızı önerdiğinde sınıf nedir nasıl kullanılır'ı öğreneceğinize "gereksiz" diyerek bi kenara atıyorsunuz.
    Ayrıca sınıf kullanmak ile wordpress joomla vs. kurmak arasında ki ilişkiyide anlamış değilim. Ayrıca işimi görüyorsa neden kurmayayım? Baştan kodlayacak kadar zamanım yok ki ! Sizin varsa bilemem...
    Anlaşılan herkes yanlış, siz bay doğru.. Buyrun böyle devam edin. Sizin gereksiz gördüğünüz şeylerle insanlar sizden her zaman bir adım önde olacaklardır. Bunu da unutmayın.
    Peki isteyen istediğini kullansın ben bişey demiyorum sadece benim işimi 3kb lık dosya görüyor neden 300kb lık dosya kullanayım ? gereksiz demem bu yuzden gereksiz yer kaplıyor boş yere fazla kod istemiyorum herkes hazıra iyi alışmış sayfalama classı,thumb classı,upload classı,captha classı, falan filan ee kod yazan kimse yokmu alın size ufak bi sorun çözemiyo kocaman ceviz.net phpcileri ? demekki kimse php coder değil burada sert oldu k.bakmazsınız gerçekler yani..

Ceviz Üyesi warekurt Üyenin Avatarı
    Nereden
    Çikolata,Kek :D

Ben thumbları JPG olarak oluşturduğum için ve hiç transparent arkaplanlı PNG denemediğimden ilk iki soruna cevap veremiyorum ve açıkçası şu an incelemek istemiyorum. PNG transparanlığı için fonksiyonda true/false şeklinde bir parametre olabilir, araştırmadıysanız bir inceleyin o fonksiyonun parametrelerini.

Ancak boyutlandırma ile ilgili bir kod linki verdim, kendi kulllandığım ufak bir orantılı ufaltma kodu. Onu inceleyin, işinizi görür demekten ziyade tam aradığınız şey olmalı, ondan daha kısasını ben bulamadım/düşünemedim daha.

Diğer konularda kimse çözemedi demek yanlış, dediğim gibi ben incelemek istemiyorum. Diğer arkadaşlarda hususi bu iş için açıp PNG nasıl transparan kaydedilir diye aramak istemiyor olabilirler. Yani php coder olmamaktan ziyade, size çabuk çıkmadıysa çözüm bize de çabuk çıkmayacağı için üşeniyor olabiliriz. Bu kadar yüklenmeyin
    "Kafanı kullanırsan, tatlı yemene rağmen şişmanlamazsın..." L.Lawliet

Alıntı warekurt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben thumbları JPG olarak oluşturduğum için ve hiç transparent arkaplanlı PNG denemediğimden ilk iki soruna cevap veremiyorum ve açıkçası şu an incelemek istemiyorum. PNG transparanlığı için fonksiyonda true/false şeklinde bir parametre olabilir, araştırmadıysanız bir inceleyin o fonksiyonun parametrelerini.

Ancak boyutlandırma ile ilgili bir kod linki verdim, kendi kulllandığım ufak bir orantılı ufaltma kodu. Onu inceleyin, işinizi görür demekten ziyade tam aradığınız şey olmalı, ondan daha kısasını ben bulamadım/düşenemedim daha.

Diğer konularda kimse çözemedi demek yanlış, dediğim gibi ben incelemek istemiyorum. Diğer arkadaşlarda hususi bu iş için açıp PNG nasıl transparan kaydedilir diye aramak istemiyor olabilirler. Yani php coder olmamaktan ziyade, size çabuk çıkmadıysa çözüm bize de çabuk çıkmayacağı için üşeniyor olabiliriz. Bu kadar yüklenmeyin
    Çok saolun sizin orantılama kodlarını entegre edicem artık bmp olayını kaldırırım transparanda yuklemem olur biter uzatmaya gerek yok.

Ceviz Üyesi warekurt Üyenin Avatarı
    Nereden
    Çikolata,Kek :D

Transparent konusunda şuna bakın, cevap bu heralde

http://tr.php.net/imagecolortransparent
    "Kafanı kullanırsan, tatlı yemene rağmen şişmanlamazsın..." L.Lawliet

Ceviz Üyesi usluprens Üyenin Avatarı
    Nereden
    Bursa

konu tahmin ettiğim gibi başka yerlere uzamış gitmiş. başlık açılmış cevaplar verilmiş, genelde başlığı açan arkadaşın işini görecek(ileriye dönük) bir çok çözüm sunulmuş. ama kullanmak istemiyorum demiş. doğrudur, haklıdır. kimsenin vay efendim niye kullanmıyorsun bla bla demeye hakkı yok. ama buradaki insanları gaza getirmeye ve tahrik etmeye de kimsenin hakkı yok. koskoca ceviz bunu çözemiyor, siz de programcı mısınız gibi cümleler açıkçası çok komik geldi bana. yani ısrarla amerika'yı yeniden keşfetmek isteyen birisi var ve cevapları da pek samimi değil, kimsenin kalkıp sınıf önermekten başka bir şey yapacağını sanmıyorum.

ayrıca sınıf kullananların programcı olmadığı gibi bir şey çıkmış ortaya. öyle ki bu iddia oop bilgim yok diyen birisi tarafından ortaya atılıyor. yani bilemedim şimdi.. sonuçta sınıf dediğimiz şey gökten inmiyor. oturup birileri(ben,sen,o,bizler) yazıyor bunları. neyse.. bu şekilde tartışmayı seven birisi değilim ama işin rengi değişince bir şeyler söylemek istedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •