Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 30
şu işleri yapan bir eleman ortalama ne kadar maaş alır - - Programlama - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi
    Nereden
    istanbul

Varsayılan şu işleri yapan bir eleman ortalama ne kadar maaş alır

Arkadaşlar çalışmakta olduğum işyerinde yaptığım işlerden aşağı yukarı bahsedeceğim.
    bu şartlar altında ortalama maaş olarak sizce ne kadar almam gerekir ve ayrıca devamlı bilgisayar başında olan bir kişi olarak firmanın bize ne tür imkanlar veya rahatlatmalar sağlaması lazım.

yaptığımız işler;
    3 boyutlu çizim, projelendirme, web yazılım ve tasarım, foto çekimi, grafikerlik, editörlük,

kullandığım programlar ise;

3dsmax + vray render, autocad, photoshop, flash, corel,

web yazılımda ise;
    sql, php, html, giriş düzey js, css, xajax... ayrıca seo bilgim var ve fazlasıyla karşılığını da alıyoruz sitelerimizden.

Bilgisayar kullanımı hususunda ise 10 parmak klavye var. ofis vs. genel bilgisayar kullanımından pek fazla söz etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

bunların her biri ayrı bir meslek aslında.
    ALLAHım öyle bir nasip ettiki tüm bunları öğrenmek zorunda kaldım.

Şu an günlük ortalama 2000 tıklama alan bir mobilya sitemiz var. onu da halen geliştiriyoruz. yaklaşık 7000 adet ürün mevcut. eticaret ile ürünlerimizi satmaya çalışıyoruz. dolayısıyle iş temposundan bahsetmemize gerek yok diye düşünüyorum. sabah 8:30 akşam 7, ctesi ise akşam 6 ya kadar çalışıyoruz. zaten pek dinlenemiyoruz. Bir mobilya şirketi ve bu tempo bizi oldukça yoruyor ve git gide yeni siteler yaptığımız için daha da iş temposu artıyor. yakında çok daha kapsamlı bir site yapacaz. haliyle daha da fazla yorulacaz. Ve açıkçası ileriye yönelik de korkularım var.

1. Bu söylediklerim doğrultusunda sizce ne kadar maaş almam gerekir
    2. Daha verimli olmak için ne gibi rahatlatmalar yapmalılar.
    3. Sabah bir geliyoruz işyerine, akşam 7 ye kadar full tempo, devamlı bilgisayar karşısındayız. Bunun için ne diyorsunuz?

Ceviz Üyesi I-TECH-INN Üyenin Avatarı
    Nereden
    Karşıyaka

1- Rakam olarak ortalama 5 personelin işini yaptığını baz alırsak, 5 x asgari ücret gibi birşey çıkar ortaya

2- Daha verimli olmak için, her daha kendi alanında birşeyler bilen (uzman demiyorum) eleman tahsisi sağlayabilirler. Böylece herkes daha yüksek verimde çalışacaktır.

3- Bilgisayardan zevk alıyorsanız nema problema

Tabii bu yukarıda saydıklarım bizim ülkemizde değil merak etmeyin

Çünkü aynı dertten bende muzdarip durumdayım Hatta maalesef ülkemizde "joker eleman" tabir edilen bu tarz çalışanlar çok daha rağbet görmekte sebepsiz yere. Evet Joker eleman her şirkette olmalı, iş arkadaşı izne çıkınca,rahatsızlanınca boşluğunu doldurabilmeli. Ama bizde sadece 1 eleman ve o da joker olduğu için, ne bir tatil ne bir izin ne bir dinlence...

Açıkcası 3d vs.. çalışmalarınızı home-office parçabaşı yaptığınızda 1 iş ile maaşınıza yakın bir rakam alacağınızı söyleyebilirim

Tabii burda hata birazda bizlerde var "Biliyorum" demek hata sanırım bu ülkede, bu sektörde. Ya "bilmiyorum" demeyi öğreneceğiz, yada gülün dikenine katlanacağız...

(Hayır demeyi tavsiye etmiyorum, maalesef sektörde,"hayır" kelimesi pek hayırlı olmuyor )
    Geri dönmek güzel şey...Özledim seni ceviz |||
    So hard to understand of girls. Cause of crypted with md5 by god...
    <?php $girls =md5($girls); ?>
    http://itechinn.net || Aytekin...

Ceviz Üyesi
    Nereden
    istanbul

@I-TECH-INN cevabınız için teşekkür ederim.

aslında şöyle oldu; işyerine girdiniz. ilk girdiğiniz zamanlar haliyle kendinizi anlatmak istersniz işçi olarak. sonrasında ise aldığınız parayı haketmek için şirkette bildiğiniz herşeyi yapıp, daha da verimli olmak istersiniz.

Ama işte şu noktalara gelebiliyor...

Nereden
    Karşıyaka

@zalih,

İşte bu noktada size katılmakla beraber hatalı olduğumuzu özellikle belirtiyorum.

İş yerine ilk girdiğimizde kendimizi tanıtmak ve hatta sevdirmek isteriz evet ama bunu nedense çoğumuz bağlı bulunduğu birim adına değilde tüm birimlere yönelik kabiliyetini gösteririz.

Misal , ben PHP kodlama üzerine girdiysem kendimi php ve mysql üzerinde göstermeliyim aslında. Ama olmaz , dayanamam (dürüst ve keriz konumumuz var ya hani ) Flash'da da birşeyler yaparım, Photoshop ile de uğraşırım, hatta işin tadını kaçırıp 3d's max ile 3 boyutlu panaromik tasarımlar çıkartırım...

Eh haliyle karşımda kim olsa "mal bulmuş harami" gibi bu personele yüklenecek ve tabiri caizse, etinden,sütünden,postundan,tüyünden,kılından,yünün den vs.. faydalanmaya çalışacaktır...

Aslında sektörümüzün amatörlüğü birazda bizlerin bu tavırlarından kaynaklanmakta. Çünkü işe ve gelire ihtiyaç olduğu için, sömürülmeye göz yumuyoruz...

Not : yukarıdaki benzetmeler kimseyi rencide etmek amaçlı değildir. Ben de aynı sorunları yaşadığım için kendi adıma bir isyandır temiz olan ve insanları sömürmeyen yöneticilere selam olsun...

Not 2 (forum yöneticilerine : yününden kısmı, vBulletin tarafından otomatik olarak boşluklandırılmaktadır. Yazım hatası yoktur.)

Saygılar

Ceviz Üyesi BitaMig Üyenin Avatarı
    Nereden
    Dünya

Güzel yazışma olmuş.@zalih çalışmalarınızı gerçekden merak ettim.
    Flash-Forum

"You are the universe, expressing itself as a human for a little while."

Ceviz Üyesi
    Nereden
    istanbul

Alıntı BitaMig Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Güzel yazışma olmuş. @zalih çalışmalarınızı gerçekden merak ettim.
    3dmax + vray renderle yapılmış bir çizim

Nereden
    Karşıyaka

<konu dışı> Güzel çalışma gerçekten ancak bir noktaya dikkat ettim. Sol arka köşedeki kot pantolonlu kişi, ortada duran, mor tshirt'lü kişiye göre biraz daha yukarda duruyor gibi bir izlenim edindim.

Sanırım bunun sebebi zemindeki yansıma ile aradaki farktan kaynaklı. Sütunlar direk zeminle birleştiği noktada yansıma yaparken, kişilerin yansıması ile ayakları arasında bir miktar boşluk var. Özellikle sol arka köşedeki kişi, havada duruyor gibi görünüyor

Fakat bunlar çalışmada emek olmadığını veya kötü olduğunu göstermez. Ellerinize sağlık </konu dışı>

Ceviz Üyesi BitaMig Üyenin Avatarı
    Nereden
    Dünya

Çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağLık.
    Flash-Forum

"You are the universe, expressing itself as a human for a little while."

Ceviz Üyesi
    Nereden
    istanbul

teşekkürler. konuyu toparlamak gerekirse;

I-TECH-INN in de söylediği gibi aslında bildiğiniz herşeyi firmaya bildirmeye gerek yok elbette ama bazen öyle durumlar oluyor ki müdahele etmemek elde değil. yani örneğin binlerce dolar ödeyip te bir iki resim çektirmek gibi. Profesyonel fotoğrafçılara saygı duyuyorum. ama şirketimiz sonuçta alt tarafı bir mobilya sunacak. böyle bir durumda müdahele etmemek bence kendi bindiğin dalı kesmek gibi birşey olurdu. yani fotoya, sağa sola gereksiz harcamalar kurumsal bir firma olma yolundaki ilerleyişini maddi anlamda etkileyebilir, yani doğru harcamalar yapılmalı. örneğin bir siteye reklam için ücret istiyorlar. hemde oyle basit ücretler değil. Şimdi siz bunun getirisini biliyorsunuz. Firma yetkilinizi uyarmazmısınız??? Bu siteden ziyaretçi gelmez diye???

Prestij ve kurumsallık adına her yere reklam vermek şirketinizi ilerletmek bir yana hatta belkide batırabilirde...
    iyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir diyorsun. fakat gün geçtikçe şartlar ağırlaşınca ve ayrıca kullanılmaya başlanıldığını anlayınca hakkını istiyorsun.

Konuyu okuyan arkadaşlar yorumlarınızı eksik etmeyin.

Ceviz Üyesi

İşe girdiğinde hangi pozisyon ve ne kadar maaş ile başladığın önemli. Başladığınız pozisyon ile şuan ki yaptığınız işler arasındaki farkları baz alarak şirketten yeni ücret değerlendirmesi istemenizi öneririm.

Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •