Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12
Photoshop da yazı silme - - Web & Grafik - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Varsayılan Photoshop da yazı silme

Photoshop`da bir resim üzerindeki yazıyı nasıl silebilirim. Sildiğim yeri resmin arka planı ile boyamam mümkün mü?

Ceviz Üyesi helen Üyenin Avatarı
    Nereden
    ANKARA

clone stamp tool (s) seç ve alt tuşuna basılı tutarak silmek istediğin yere yayın bir noktaya tıkla.daha sonra silmek istediğin yazının üzzerine gel ve bir daha tıkla.bunu bi dene takıldığın bi yer olursa cevaplamaa çalışırım.kolay gelsin
    bi şey yapmalı

Ceviz Üyesi realmusti Üyenin Avatarı

Helen arkadaşımızın anlatdığına ek olarak bu şekilde de yapabilirsin..
    Ben bu iş için Lasso Tool u kullandım (Kısayol L) örnekte sileceğim alanı seçili hale getirdim ve daha sonrada Ctrl+Backspace ( Mac için Elma+Backspace)e bastığında yazı silinir fakat zeminle uyumluluk bozulur bunun içinde Clone Stamp Tool (Kısayol S) ile zemini kopyalayabilirsin.Bir problem olursa tekrar görüşmek üzre..
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  
    {Korkma}

Ceviz Üyesi

Varsayılan Teşekkür

Yazıyı silmek kolay ama zeminin rengini ayarlarken biraz zorlanıyorum.ama zamanla alışırım herhaldeYardımlarınız için teşekkür ederim.

Ceviz Üyesi

yazdıklarınız çok işime yaradı çok teşekkürler peki sildiğimiz yazı yerine yazı yazmak istersek nasıl yapıcaz bu konudada bir yardım ederseniz sevinirim

Ceviz Üyesi o-z-a-n Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

Solda Tools kutusunda, üzerinde T işareti bulunan type tool'u (yazım aracı) kullanarak yazabilirsiniz

mg1985
    misafir

güzel bi soru güzel bi cevap ???

Ceviz Üyesi kubilay aka Üyenin Avatarı
    Nereden
    denizli

yazıyı silip tonlamada zorlanıyosan photoshop bunu zaten yapıyo (7 ve üstü sürümleri)
    j tuşu en etkili çözüm artık stamp tarih oldu

Ceviz Üyesi yaso_19 Üyenin Avatarı
    Nereden
    İzmir

yanlız arkadaşlar burda bir sorun var. mesela gif ve jpg resimlerinde sık sık karşılaşıyorum.
    diyelimki bir buton var .gif formatında üstünde index yazıyor. ben bunu değiştirip anasayfa yapıcam. clone stamp tool u kullanıyorum yazının üstünden geçiyorum, zeminde hiçbi fark olmadan işimi yapıyorum. zemin bomboş kalıyo.. sonrasında oraya text toolla tıklıyoruz, yazıyı yazıyoruz.. sonra bi bakıyoruz ki yazı etrafı seçilmiş gibi duruyor ve belgeyi kaydettiğinizde fln yazının çıkmadığını görüyorsunuz... bahsettiğimi kesinlikle birileri anlamıştır benim istediğim bu şekilde kilitli resim dosyalarının üstünde nasıl oynama yapabiliriz? clone stamp tool ile yazıyı sildikten sonra kendi yazımızı yazdığımızda yazı gözükmüyor, sanırım layerlar kilitli olduğu içindir :S
    varmı tavsiyeleriniz? umarım anlatabilmişimdir..

Ceviz Üyesi

Mahcup Yardım !

Ya arkadaşlar ben bir fotomu skoplamıştım altınada ismimi yazdım.şimdide onu geri silmek istiyorum ama yapamadım.dediklerinizide anlamadım.yardımcı olabilir misiniz ??

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •