Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 15 - Toplam 15
Atari ve Nostalji - 2 - Genel Konular - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi Emrahgs Üyenin Avatarı
    Nereden
    Antalya

Alıntı bybart Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bende 6 yıldır elektronik öğrencisiyim : ) kara kutu atarideki uçak oyunu,hırsız polis oyunu,pacman benzeri oyun ve pinbal favorilerimdi... Daha sonra komşuda micro genius gördüm onda süper mario, street fighter, tank,metal slug, power rangers,mortal kombat,galaxy gibi müthiş oyunlarla karşılaştım. Zamanla atari salonlarına gitmeye başladık orada street basketboll, tekken, bloody roar gibi oyunlar beynimi tamamen yontmuştu her yerde onları düşünüyordum... Kknd denilen pclife dergisiyle verilen oyunu dayımın win98 bilgisayarında gördüm ilk gördüğüm strateji oyunuydu... Çok etkilenmiştim. Daha sonra yedigün kampanyasına katıldım şansım çok olsun diye 10 tane falan kapak göndermiştim 2 tane playstation çıktı : ) crash bandicoot artık benimleydi... Tomb raider la biraz zaman geçirdim daha sonra winning elevenle tanıştım; böyle devam eder... Malesef ilk bilgisayarımı geçen yıl alabildim hey gidi günler : )

işte efsane kara kutu:http://www.thepeoplehistory.com/images/Atari1.jpg

birkaç oyun capside var:
    http://www.vectronicsappleworld.com/...atari2600.html

Dostum Geçmişi Çok Güzel Özetlemişsin Süpersin

Ceviz Üyesi xian_Servers Üyenin Avatarı
    Nereden
    Localhost

gerçektençok iyi anlatmışsın...

atarim herşeyimdi benim pacman ,street fighter , islander , mario bro , mario 11 ( bildiğimiz mario değil daha iyi bişieydi) , elevator ve tabiki fifa soccer ( ufak adamlar flanvardı 5 yıldızda zorlasan gol olmuodu ama ilinç bi özellik tek bir noktadan kaleci hep gol yiyodu bunu bulmam 4 yılımı almıştı ) işte böle bi efsaneydi
    Beynimiz Keşke RW Olsa... Hiç Düşündünüz mü?

PersianBulls hmustak Üyenin Avatarı
    Nereden
    Persian

şu uçak oyununu unutamyorum. emülasyonla çalışan bir yansısı vardır elbet; bulalım şunu
    Hakan Müştak
    Ne yapacaksan yap, ama önce adam ol..!

PersianBulls hmustak Üyenin Avatarı
    Nereden
    Persian
    Hakan Müştak
    Ne yapacaksan yap, ama önce adam ol..!

Ceviz Üyesi bybart Üyenin Avatarı
    Nereden
    t.dağ

evet arkadaşlar sizleri o müthiş fantazi ve çocukluk rüyamızla baş başa bırakıyorum (gece yarısı buldum bu konu aklıma geldi) tam 35 atari oyunu hırsız polis keystone kapers, river raid normal uçak oyunu, tomboy tarzan,seaquest denizaltı,frogs and flies sinek avlayan kurbağalar,keystone kapers hırsız polis ve daha saymadığım bir çok efsane eklentide sizlerle...

genelde f1 veya f2 tuşları start ve select tuşları yerine geçiyor, space veya ctrl tuşlarıda ateş etme(yani joystickteki tek tuş) yön tuşları normal.... iyi eğlenceler...
    Eklenen Dosyalar Eklenen Dosyalar
    Son düzenleyen bybart, 24-Ocak-2008 saat 02:40. Sebep: KARAKUTU adıyla bilinen Atari 2600

Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •