Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 19
Sitede GSM numarası gösterme. - - Genel Konular - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Varsayılan Sitede GSM numarası gösterme.

merhaba, internette bir sitemde tanımadığım birisinin ya da birilerinin gsm numarasını yayınlamak istiyorum. Bunun hukuken bir sakıncası varmıdır. Varsa nelerdir. Kime sormam gerek. Bir avukata mı danışmam gerek. Konu hakkında bilgisi ya da fikri olan varmı acaba.

Soruyu nereye soracağımı bilemediğimden buraya yazdım.

Ceviz Üyesi Casus Üyenin Avatarı

gsm numaranin sahibinin haberi/izni varsa bi sorun cikacagini pek sanmiyorum.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    İstanbul

hayır yok.

Ceviz Üyesi Sniper Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

Kanunen bilmem ama etik olarak bence doğru bir davranış değil. Havadan aldığım koku bir intikam kokusu gibi. Eğer doğru düşünüyorsam bence sinirlerine hakim ol. Ne de olsa intikam soğuk yenen bir yemektir...

Ceviz Üyesi Gurhan Üyenin Avatarı

Numarasını vereceğin kişiye göre değişir.

Benim numaramı veriyorsan ve seni tanıyorsan kanun manun dinlemem moraltırım gözünü.

Tanımıyorsam seni hiç birşey yapmam hattımı değiştiririm.

Benim gibi üşengeç birinin değilde hakkını arayan avukat,mahkeme vs. uğraşan birinin numarasını verirsen suç işlemiş olursun başın belaya girebilir.

Özetle yaptığın suçtur ama yaptırımları karşındaki kişiye göre değişir.
    "Nefrete sevgiden daha çok güvenirim"
    Dedi Şeytan
    "Çünkü nefretin sahtesi olmaz."

Ceviz Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sniper Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Havadan aldığım koku bir intikam kokusu gibi.
    intikam duygusu ile ilgisi yok. Bu tür çocuksu bir hareket yapmam zaten.

Alıntı Gurhan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benim numaramı veriyorsan ve seni tanıyorsan kanun manun dinlemem moraltırım gözünü.
    Tabiki buda gelebilecek tepkilerin içerisinde.

Şimdi asıl sorun şu. benim şahsıma özel telefon numaram seri bir numara. Ve size komik gelebilir ama bir çocuğun eline telefonu verdiğinizde rastgele numaralara basıyor ve beni arıyor. En çok bu yüzden arama geliyor.
    Bunun dışında telefon sahibinin cebinde ve tuş kilidi aktif değilse bi şekilde benim numara aranıyor. Bu benim numarama özel değil sanırım seri olan tüm numaraların böyle bir sorunu vardır diye tahmin ediyorum. Kimsenin kasıtlı olarak yaptığını da sanmıyorum çünkü numaram sadece iş çevrem tarafından biliniyor. Yanlışlıkla gelen boş mesajlar. Yanlışlıkla gönderilen mesajlar ( ki hiçbirinin benle ilgisi olmadığından pek çoğu komik ), Yanlışlıkla yapılan aramalar.
    Bu yanlış aramalar aynı numara tarafından ısrarla no'ya basmama rağmen devam ediyorsa telefonu açık bırakıyorum ve karşı taraftan kontorler normal olarak düşüyor.

bu hattımı aktif ettiğimden beri sürekli bir şekilde devam ediyor ve kesileceğinide hiç sanmıyorum. Ben burda bu numaraları sitede yayınlarsam ne gibi sorunlar ile karşılaşırım.

Günde ortalama 30 civarında bu şekilde çağrı aldığımdan bende kendimce böyle bir tepki vermek istiyorum. Sonuçta bu kişiler de bir şekilde benim numaramı arayarak benim özel hayatıma karışmış olmuyorlar mı? Buda bir suç değil mi?

Üyeliği İptal Edildi
    Nereden
    Istanbul

Alıntı selected Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    intikam duygusu ile ilgisi yok. Bu tür çocuksu bir hareket yapmam zaten.

Tabiki buda gelebilecek tepkilerin içerisinde.

Şimdi asıl sorun şu. benim şahsıma özel telefon numaram seri bir numara. Ve size komik gelebilir ama bir çocuğun eline telefonu verdiğinizde rastgele numaralara basıyor ve beni arıyor. En çok bu yüzden arama geliyor.
    Bunun dışında telefon sahibinin cebinde ve tuş kilidi aktif değilse bi şekilde benim numara aranıyor. Bu benim numarama özel değil sanırım seri olan tüm numaraların böyle bir sorunu vardır diye tahmin ediyorum. Kimsenin kasıtlı olarak yaptığını da sanmıyorum çünkü numaram sadece iş çevrem tarafından biliniyor. Yanlışlıkla gelen boş mesajlar. Yanlışlıkla gönderilen mesajlar ( ki hiçbirinin benle ilgisi olmadığından pek çoğu komik ), Yanlışlıkla yapılan aramalar.
    Bu yanlış aramalar aynı numara tarafından ısrarla no'ya basmama rağmen devam ediyorsa telefonu açık bırakıyorum ve karşı taraftan kontorler normal olarak düşüyor.

bu hattımı aktif ettiğimden beri sürekli bir şekilde devam ediyor ve kesileceğinide hiç sanmıyorum. Ben burda bu numaraları sitede yayınlarsam ne gibi sorunlar ile karşılaşırım.

Günde ortalama 30 civarında bu şekilde çağrı aldığımdan bende kendimce böyle bir tepki vermek istiyorum. Sonuçta bu kişiler de bir şekilde benim numaramı arayarak benim özel hayatıma karışmış olmuyorlar mı? Buda bir suç değil mi?
    arama engelleme varmı bilmiyorum ama olabilir. bazı cep telefonlarına bu ozellik yuklenebiliyor. arama geldikce meşgule atıyor vs. vs gibi. veya müşteri hizmetlerine telefon aç söyle belki vardır bi yolu engellerler belki. ama tabi kişinin sonradan baska numaradan aramayacağı ne malum.

Ceviz Üyesi pirilti Üyenin Avatarı

yanlışa yanlışla karşılık verilmez!..ozamans ende suçlu olursun..
    Sarp Pirilti Yap Olsun...olmuyorsa başka bir yol/şey dene ve devam et

Agresif Üye turker Üyenin Avatarı

seni arayan şahsa telefon açıp, durumunu niye bildirmiyorsun?

Ceviz Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı jure Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arama engelleme varmı bilmiyorum ama olabilir. bazı cep telefonlarına bu ozellik yuklenebiliyor. arama geldikce meşgule atıyor vs. vs gibi. veya müşteri hizmetlerine telefon aç söyle belki vardır bi yolu engellerler belki. ama tabi kişinin sonradan baska numaradan aramayacağı ne malum.
    Sabit bir ya da bir kaç numara aramıyor. Hatta aynı numara muhtemelen bir daha hiç aramıyor. önceki mesajımı okursanız sevinirim.

Alıntı pirilti Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    yanlışa yanlışla karşılık verilmez!..ozamans ende suçlu olursun..
    Bende yanlışa nasıl doğru bir cevap verebilirim onu ariyorum.

Alıntı turker Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    seni arayan şahsa telefon açıp, durumunu niye bildirmiyorsun?
    günde ortalama 30 civarında arama geliyor. Hangi birisine durumu anlatim.

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •