Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
avrupaya gitmenin tam zamanı - vize almanın kolay yönleri - - Genel Konular - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Varsayılan avrupaya gitmenin tam zamanı - vize almanın kolay yönleri

selamlar ceviz.net üyelerine
    size iki duyuru yapmak istiyorum bunlardan birincisi uçak biletlerinede 20 gün boyunca özellikle çok özel fiyatlar var bunu bildirmek istedim firmaızın web sayfası http://www.hemenbilet.com
    ikincisi ise bu aralarda avrupa ülkelerine vize almak istiyorsanız başvurmanızı öneriyorum çünkü katı davranışlarını biraz azaltılar biraz daha gevşekler ingiltereyi bu konunnun dışında bırakıyorum . japonya vize yok kapıda alınıyor bunu bildireyeyim dedim. yanlız japonya ya gittiğimde şunla karşılaşıyorsunuz sizden kefil istiyorlar (japon vatandaşı) kefil olmayınca ve pasaportunuzda avrupa ve amerika vizesi olmayınca büyük bir ihtimalle sizi kapıdan geri gönderiyorlar. bunu hatırlatayım dedim avrupa vizesi başvurmadan önce size tavsiyem rusya romanya bulgaristan mısır bu ülkelerden vize almak çok kolay başvurduğunuzda veriyorlar. thailand malezya endenozyada kapıdan hemen vize veriyorlar.
    bu ülkelere giriş - çıkış yaptığınızda avrupa vizesi alma kolaylasiyor. şunu belirtiyeyim ki avrupa konsolosluğundaki görevlilere şunu inandırmayı başarmalısınız çalışma için gitmediğinize inanmalılar
    romanya bulgaristan rusya thailand malezya singapur japonya ve hollanday gittim istenildiğinde bu ülkeler hakkında bilgiler verebilirim .
    turki cumuhuriyetlerine gitmenizi tavsiye ederim gerci ben gitmedim ama bu yaz inşallah gideceğim bu ülkelere gittiniz gittiniz yoksa ilerki senelerde çok zorlaşacak girmek çünkü petrolleri var çok hızlı gelişiyorlar zenginleştikleri zaman girmek çok zor olacak

saygılarımla

Agresif Üye turker Üyenin Avatarı

eğer üniv. öğrecisiyseniz ve son sınıfta değilseniz vize almanız daha kolay oluyormuş.

Mingitau
    misafir

İlginç olan şu ki Avrupa' ya çalışmaya gitmeyebilirsiniz ama iş kurmaya gidebilirsiniz. )

Agresif Üye turker Üyenin Avatarı

iş kurmaya gidersen muhtemelen istihtam da yaratacaksın ancak diğer türlü kısıtlı olan istihtamı kullanacaksın. Adamlar da aptal değil...

Ceviz Üyesi
    Nereden
    MERSİN

peki Almanyada dış yatırımcılara destek veriliyor mu-?

. BoraN Üyenin Avatarı
    Nereden
    kayıp

Yapacağın işe bağlı.

Yapacağın iş, Almanya da yapılmayan yada çok az yapılan bir iş ise destek alabilirsin. Ancak döner dükkanı açmak istersen destek alamazsın.
    Bir yerde suç varsa, orada adalet yoktur... [Platon \ Eflatun]

Mingitau
    misafir

Alıntı turker Demiş ki:
    iş kurmaya gidersen muhtemelen istihtam da yaratacaksın ancak diğer türlü kısıtlı olan istihtamı kullanacaksın. Adamlar da aptal değil...
    Yo normalde mesela Tunuslu olsan böyle bir hakkın yok, Ankara Antlaşması (AB ile ilk temasımız) sayesinde böyle bir hakka sahip olduk, tüm Türk vatandaşları olarak. Ayrıca 5 yıl sonra oturma ve çalışma iznine de sahip olunuyor.

Ceviz Üyesi yildizib Üyenin Avatarı

Ancak döner dükkanı açmak istersen destek alamazsın.
    Kokoreç!

Kokoreçci dükkanı açarsam köşeyi dönermiyim diye merak ediyorum.Belki işi büyütüp Almanya dışına bütün avrupaya kokoreç satarım.Brüksel AB binasının tam karşısına bir kokoreçci dükkanı fena olmazdı.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    MERSİN

Alıntı BoraN Demiş ki:
    Yapacağın işe bağlı.

Yapacağın iş, Almanya da yapılmayan yada çok az yapılan bir iş ise destek alabilirsin. Ancak döner dükkanı açmak istersen destek alamazsın.
    ben daha once nette bir makalede almanyaya BİLİŞİM üzerine yatırım yapan şirketlere
    6 ay boyunca yer ve pazarlama desteği verildiğini okumuştum. Şimdi okuduğum bu makaleyi bulamıyorum. Acaba bu makalenin doğruluk payı var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •