Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
yeni sayfada açma - - Programlama - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Varsayılan yeni sayfada açma

merhaba, çok acil bir javascript koduna ihtiyacım var.

html sayfa açıldığında, 2. bir sayfanın daha açılmasını istiyorum.(normal sayfa..ebatları belli, yukarıda düğmeleri olmayan pencere değil)

yardımcı olabilir misiniz?

Ceviz Üyesi

ya bu bu kadar zor bişey olmamalı..1 satırlık basit bi koddu..25 kişi okumuş...kimse bilmiyor mu cevabı ya

Ceviz Üyesi mucar Üyenin Avatarı

Dostum dediğin gibi basit bi şey aslında.

<html>
    <head>
    <title>Yeni Sayfa Açma Scripti</title>
    </head>

<body

onload="javascript:net=window.open('deneme.htm','d eneme','status=1,width=450,height=300

resizable=no,scrollbars=no')"); return false;">
    <!-- Sayfa yüklendiğinde yeni sayfa aç -->
    <A href="#"

onClick="javascript:net=window.open('deneme.htm',' deneme','status=1,width=450,height=300

resizable=no,scrollbars=no')"); return false;">Linke tıklayarak yeni sayfa aç...</A>
    </body>
    </html>

Bu kodlari text dosyasında yazip yeni_sayfa_ac.htm olarak kaydet.

Bi tane de deneme.htm diye bi dosya yapalım aynı klasorun içinde olmak şartıyla. Bunun içine de "deneme" yazalım sadece.

Bu sekilde calisiyo. Ama Xp+Sp2 varsa ustte bir uyari cikacatir. Pop-up oldugu icin engellemeye calışacaktır. O sarı uyarıya tıklayıp "Allow Blocked Content" demelisin. Bu kadar benim soyleyeceklerim. Kolay gelsin...

Ceviz Üyesi

Teşekkür ederim..ama yazdığın kod çalışmıyor..bi yerde sorun olmalı
    +text link falan var bu kodda.. benim istediğim linke tıklanınca sayfa açılması değil..hiç bişii yapmadan, x sayfasını açtığımda onun yanında aynı anda y sayfası da açılsın??

OnR
    OnR Çevrimdışı
    Ceviz Üyesi OnR Üyenin Avatarı
    Nereden
    İzmir

<head>...</head> arasına...

<SCRIPT language=javascript>

function openWindow() { open ("deneme.html","","") }

</SCRIPT>
    Body tagını da şöyle değiştireceksin...

Kod:
    <body onload="javascript:openWindow()">

Ceviz Üyesi mucar Üyenin Avatarı

Selamlar, ben önce bunu kendi bilgisayarımda yazdım, denedim daha sonra gönderdim. Gönderirken nasıl olduysa virgülün ikisi gitmiş yapıştırıca. Bir de zaten gönderdiğim sayfa başlangıçta bir sayfa açıyo. Ben eğer lazım olursa diye bir de linkle açmayı gösterdim. Onr kardeşim sağol sen de başka bir şekilde nasıl olacağını göstermişsin. Ama zaten javascriptte onceden tanımlanmış yeni pencere açma metodu mevcut ayrıca bir fonksiyon yazmanın gereği yok. Bu da "window" nesnesinden "open" metodunu çağırarak yapılır. Kullanım şekli şöyledir;

window.open("URL","name","status,scrollbars,resiza ble") şeklindedir. Bunun ayrıntılı açıklaması için; http://www.bilgisayardershanesi.com/javaders6.htm sayafasına bir göz atınız.

Sadece istediğiniz ve hatasız hali şu şekildedir;

<html>
    <head>
    <title>Yeni Sayfa Açma Scripti</title>
    </head>

<body onload="javascript:window.open('deneme.htm','pence re','status=1,width=450,height=300,resizable=no,sc rollbars=no')"); return false;">
    </body>
    </html>

Bi tane de deneme.htm diye bi dosya yapalım aynı klasorun içinde olmak şartıyla. Bunun içine de "deneme" yazalım sadece.

Kolay gelsin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •