Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
java 3d simulasyon - - Programlama - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Varsayılan java 3d simulasyon

slm java ile 3 boyutlu bir simulasyon programı yapıyorum. internetten bir arazi bulmuştum , içinde falan dolaşabiliyorum yani progarm yapması gerekenleri yapıyor gibi ama arazi çizgifilmlerdeki gibi. bunu daha gerçeğe nasıl yaklaştırabilirim. medieval total war'ın arazileri hoşuma gitmişti mesela. bir de benden istenen delta force tarzı araziler hiç oynamadım bilemiyorum akşama kurup bakıcam.
    3d hakkında çok bilgim yok.
    java 3d opengl (1.4.0 ) kullanıyorum.
    gerçekçi araziler nasıl yapabilirim. 3dsmax indiriyorum bu bana yardımcı olurmu. bide terragen die bi program duydum. (3dsmax çok az biliyorum -> C de hello word yazan nekadar C biliyorsa okadar ).
    tavsiyeleriniz nelerdir._?

Ceviz Üyesi

1.5 kur

Ceviz Üyesi

java 3d ile hız nasıl ? arazide hizli dolasabiliyormusun ?

Ceviz Üyesi smish Üyenin Avatarı

Evet benimde ilk aklıma gelen Programin hizi oldu.

Ayrıca bulduğun programi bizlerle de paylaşır mısın?

Ceviz Üyesi

Varsayılan java ve arazi.

arkadaşlar bana yardım edebilirmisiniz benim elimde çok örnek var aslında ama, oyun geliştirmye yakın değilim. mesela istediğim araziye benzer bir arazi elimde var c++ ile yapılmış. istediğim işi yapan ama görüntüleri pek hoş olmayan bir arazi var java ile yapılmış.
    en son araştırdım terragen isimli program ile yeni araziler yaptım javada denedim fakat çok çok yavaş oldu. sadece java 3d ile olcak bişey deil bu sanırım ama tam bilmiyorum , lwjgl biraz araştırdım ve bunun üzerine yapılan oyun motorları var bunlar sanırım performans konusunda yardımcı olacak. bunlar ile yapılmış örnekleri indirdim gayet hızlı ve gerçekçi görüntüler vardı. Ayrıca tribal trouble diye bir oyun var yine java ve lwjgl kullanılarak yapılmış, çok başarılı görüntüleri falan demosunu indirdim onunda.
    ilgilenenler bana yardım edebilecekler bisanthe@gmail.com'a mail atarsa
    bende onlara elimdeki örnekleri yollarım hem sizin için iyi olur hemde fikir alışverişi olur bende ilgilenenlerden yeni şeyler öğrenmiş olurum.
    iyi çalışmalar.

Ceviz Üyesi perlci Üyenin Avatarı

Java ilgi duyduğum dillerden biri. Konu bence güzel. Araştırmanızı burda verirseniz iyi olur. Bizimde takıldığınız yerlerde ne tür çözümler üretlimiş bu konuda bilgimiz olsun.En azından kendi adıma söylüyorum. Kolay gelsin.

Ceviz Üyesi

selam arkadaslar,

java 3d ye dalmak istiyorum da.

bu konuda giris seviyesinde tutoriallar nereden bulabilirim?

suanda makinemde jdk 1.5 ve eclipse yuklu. j3d kullanabilmek icin extra plug-in veya opengl v.s. yuklemek gerekiyor mu?

bilgi verebilirseniz sevinirim...

Ceviz Üyesi elix Üyenin Avatarı
    Nereden
    istanbul

directx ve opengl runtime ve sdk larını yüklüyorsun, ayar yok.
    burada yeterli kitap var j3d için.
    http://www.hemenpaylas.com/download/...paket.rar.html

yalnız j3d oyun için uygun görülmüyor, java opengl bindinglerini tavsiye edenler olmuştu ama onu da ben kuramadım. lwjgl'yi ilk defa duydum ama arama sonuçlarına göre güzel birşeymiş gibi görünüyor.
    javayla 3d öğrenmek istiyorsanız bence direk http://www.lwjgl.org/ sitesinden başlayın kurcalamaya.

Ceviz Üyesi

Varsayılan java ve oyun

ilk mesajı yazıdıımdan beri, araştırmaya devam ettim, sizinlede paylaşmak istedim.
    Sadece java 3d kullandıınız zaman istediiniz sonucu alamayabilirsiniz burada yavaşlık olduuna katılıyorum fakat, bunun için bir çok çözüm var. bi önceki arkadaşın dediği gibi java opengl bindings var ama bunun hakkında fazla bilgim yok.
    LWJGL ise gerçekten çok güzel bir kütüphane,eğer biraz bakarsanız bununla ticare oyunlar bile geliştirilmiş javada. tribaltrouble.com, tribal trouble bunlardan biri. Demosunu oynadım gayet başarılı ve hiç bir yavaşlık yok.
    Ve LWJGL kullanan oyun motorları var bunlar işinizi çok çok kolaylaştırıyor. şuanda bildiğim açık kaynak oyun motorları xith3d ve jmonkey game engine. xith3d hakkında fazla bilgim yok, fakat jmonkey ile baya bir ilgilendim. Demoları indirip deneyin, java webstart ile açabiliyorsunuz.
    demoları incelediginiz zaman , java ve oyun programlama ile ilgili dusunceleriniz degisebilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •