Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 25

Konu: facebook yahoo gmail şifresi kırlabilir mi? ne kadar güvenlidir bunlar?

Üyeliği İptal Edildi
    Nereden
    Ana Kartın hemen yanı başından sağa dön. Orada oturuom.

Varsayılan facebook yahoo gmail şifresi kırlabilir mi? ne kadar güvenlidir bunlar?

Selam arkadaşlar, azönce facebookdaki hesabıma giriş yapamadım çünkü şifrem değişmişti.Ne yazık ki, nasılsa başıma gelmez diyerek gmail imdede aynı şifreyi kullanıyordum. O da gitmiş... Muhtemelen o heabımın e-mailini bilen biri yaptı. Öncelikle bana bununla ilgili hiçbir mail v.s.. gelmediğini ( fake sayfa v.s.. şifre girmedim , girmek istedğim siteye doğrudan adres çubuğuna yazarak girdim hep yani bu yöntemle çalınmış olması imkansız) ve hiçbir şeye tıklamadığmı, şifremi kesinlikle hiçkimseye söylemediğimi/yazmadığımı belirtmeliyim.

Buna rağmen, kıranlarada "helal olsun" deyip geçtim ama merak ettim gerçekten bu şifreleri kırmak bu kadar kolay mı? Şifrem öyle kısa filanda değildi : (artık işe yaramıo nasılsa) 2306200805121971. 16 haneli bir facebook /gmail şifresini nasıl kırabilirler bu konuda görüşlerinizi almak istedim

Ceviz Üyesi microware Üyenin Avatarı

Trojan girmiştir. O kırma şeyleri hikaye. Zaten brute forcemu kaldı bu devirde? O kadar haneli bir şifrenin denenmeside yüzyıllar alır vs vs vs

Ceviz Üyesi mire Üyenin Avatarı
    Nereden
    İzmir

Şifrenin kırılması gibi bir durum oldukça zor. Fakat şunu da belirtmeden geçemiyeceğim, sadece rakamlardan oluşan bir şifre kombinasyonu öyle yada böyle kırılır o yüzden şifrenize harf ve noktalama işaretlerini de eklemenizi öneririm. Muhtemelen @microware'in de dediği gibi sisteminizde bulunan veyahut bir ağ da bulunuyorsanız muhtemelen sistem üzerinde ki zararlı yazılımından dolayı hesaplarınız ele geçirildi. Öncelikle sisteminizi korumaya alın.

Üyeliği İptal Edildi
    Nereden

hmm.. ok yani trojan v.s.. yaptı diosunuz gerçi kaspersky e güveniodum ama fos çıktı galiba başka görüşü olan varsa okumak isterim. ne kadar bilgi o kadar güvenlik ne de olsa.

Ceviz Üyesi mire Üyenin Avatarı
    Nereden
    İzmir

Alıntı borsaci_b Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hmm.. ok yani trojan v.s.. yaptı diosunuz gerçi kaspersky e güveniodum ama fos çıktı galiba başka görüşü olan varsa okumak isterim. ne kadar bilgi o kadar güvenlik ne de olsa.
    Güvenlik yazılımları bir yere kadar sizi korur, o bir yerden sonra da siz kendinizi korumak zorundasınız.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Ankara||Istanbul

İnternette artık güvenlik kalmadı , anakart driverı ararken karşıma çıkan sitede adult site reklamları var .
    Öyle bir hale gelmişki internet , C++ ile ilgili döküman ararken (sadece online kaynak arıyorum ebook değil) ,
    karşıma XP Protector denilen garip bir antivirüs çıkıyor aslında virüs o .. duymuşsunuzdur herhalde .
    Böyle bir ortamda internet kullanıcılarını koruyabilecek tek işletim sistemi var , o da Linux .
    Ubuntu Linux , internetteki her türlü pisliğe karşı tam koruma sağlıyor tavsiye ederim

Üyeliği İptal Edildi
    Nereden

Alıntı printf Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İnternette artık güvenlik kalmadı , anakart driverı ararken karşıma çıkan sitede adult site reklamları var .
    Öyle bir hale gelmişki internet , C++ ile ilgili döküman ararken (sadece online kaynak arıyorum ebook değil) ,
    karşıma XP Protector denilen garip bir antivirüs çıkıyor aslında virüs o .. duymuşsunuzdur herhalde .
    Böyle bir ortamda internet kullanıcılarını koruyabilecek tek işletim sistemi var , o da Linux .
    Ubuntu Linux , internetteki her türlü pisliğe karşı tam koruma sağlıyor tavsiye ederim
    Linux hiç kullanmadım daha önce. Kurulumu- kullanımının öğrenilmesi v.s.. zor mu?

Ceviz Üyesi Monarch Üyenin Avatarı

kurulumunu yaparsın zamanla öğrenirsin ama bilgisayarın driver lerini bulmak zulüm gibi çünkü genelde xp, vista uyumlu geliyorlar..
    ...

Ceviz Üyesi microware Üyenin Avatarı

Linux yeni kullanıcılar için karmaşık bir hal alabilir. Ayrıca birçok şeydende mahrum kalacaksınız. Onun yerine güvenliğinizi gözden geçirmeniz ve internetteki içeriğe biraz daha şüpheyle yaklaşmanız gerek. İnternetteki güvenlik tavsiyelerini okumanız sizin için yararlı olacaktır.

mesajı okumadan başlığa cevap veriyorum;

Adult, warez, crack, serial,p2p vb. şeylerle uğraşırsanız daha çok şifreniz kırılır..
    Antivirus,spyware,malware vb. kitlere güvenmekte çok doğru bir davranış değil..

kendi doktorun olacaksın derler ya, aha kendi antivirusun olacaksın arkadaş.

Ondan sonra millet geliyor,
    -msnim hacklendi..
    -oğlum olmaz saçmalama..
    -yok abi giremiyorum.
    - hede hödö..

facebook, windows live,google apps,yahoo vb. tüm servisler güvenliğinin üst boyutlarda olduğu firmalardır..

şifreler encrypt edilerek veritabanlarında tutulur ......
    hangi method,algoritma ile işliyorsa bu günler,haftalar,aylar,yıllar alır..

bir açık var ise, milyonlar bu açığı bilmez
    tabi bir açık varsa milletin sizinle işide olmaz, muhtemelen burada kimse bill'in torunları değil ?
    --

güvenlik ile ilgili sıkıntıların var ise, bu kadar paranoya oldu ise..
    bu firmaların yetkililerine e-posta atarak iletişime geç.
    "ondada dikkat et fake birisine atma."

/////////////////////

Eğer bir grafiker değilsen, oyun oynamayıda çok fazla sevmiyorsan..
    İşlerin açık kaynak kod geliştirme vb. ise hızdanda şikayetçi isen geç linux'a.
    İngilizcen var ise ubuntu'ya geç, yoksa pardusla bir atılım yap..

Araştırmayı seviyor ve ne yaptığını biliyorsan geç, ezbere dayalı bir konsol uygulaması kullanmak seni hiç bir yere götürmez,götüremez.

Ne yaptığını bileceksin, bugünlerde çok moda oldu linux bilmeyenlere uzaktan komut çalıştırtmak..

////////////////////

Linux artık eski bir platform değil korkulmaya gerek yok, artık geliştiricileri gün ve gün artmakta..
    Kendini bu işe adamış onlarca gönüllü adam var, resmi forumlarda , resmi irc kanallarında vs..

Tabi bu bir seçim.
    sana boynumuzu eğeriz sanma,hakkımızı gelir alırız zorla..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •