Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 20
Bilgisayar Kendi Kendine Kapanıyor... - - Sistem - Ceviz Forum
    Üyeliği İptal Edildi fixtr Üyenin Avatarı

Varsayılan Bilgisayar Kendi Kendine Kapanıyor...

Merhaba Arkadaşlar 3 gun Once Bilgisayarım Birden bıre Kendısı elektirik Kesilmesi gibi kapandı Dedim Heralde Enerji gidip geldi ondan oldu.. Daha Sonra Pc yenıden Acmak istedim Ve power Düğmesine bastım Bir Kısa bip sesi aldım ve makına kapandı acılmadan power kablosunu sokup yenıden taktım ve Pc Actım Sorun yok acıldı win.. xp calıstı 15,20 Dk Acık kaldı Ve yenıden kapandı Ozaman Bilgisayar Arızalandıgını anladım... Aklıma İlk Gelen CPU cok ısınıyor dedim fan arızalandı heralde kasayı actım Ama Fan Calısıyor Butun fanlar Saglam Tozluydu tozunu felan Aldım Kasayı yenıden calsıtırdım Calıstıı daha sonra Pc Denemek Amaclı 2 gun hıc kapamadım Ve Kendısı kapanmadı bıle Daha sonra kapatıp Actım yenıden 30 dk sonra yenıden gıttı Power sup (Güc Kaynagı) Arızalı heralde Dedim Yenı bır guc kaynagı Aldım bu Sabah ... Ama Eve Geldım Taktım Calıstırdım yıne aynı bagzen 30 Dk bagzen 1 saat yada 3 saat Kapanmıyor bellı olmuyor yanıı remlerı degıstırdım aynı naptıysam aynı Sorun Nerede bulamadım yardımlarınızı beklıyorum ...

Ceviz Üyesi Mack Üyenin Avatarı
    Nereden
    Antalya

anakartındaki chiplerden biri yanmış olabilir arkadaşında başına gelmişdi anakartdaymıi sorun.

Ceviz Üyesi Gurhan Üyenin Avatarı

Kapandığında bios'a girip sıcaklık değerlerine baksana.
    Fanların dönüş hızına güvenme.
    "Nefrete sevgiden daha çok güvenirim"
    Dedi Şeytan
    "Çünkü nefretin sahtesi olmaz."

Ceviz Üyesi renegade Üyenin Avatarı
    Nereden
    Her Yerden

hersey olabılır...
    İlk once işletim sistemini formatlayıp yenıden kurun eger sorun düzelmezse asagıdakı adımları degerlendırınız

- Gurhan'ın dedıgı gıbı fanlar duruyor olabılır CPU cok ısınıyor olabılır
    -Ram arızalı olabılır (en cok karsılasılan sorunlardandır) kendi kendine reset atıp durur
    -Anakartta sorunlar olabilir
    -HDD arızalı olabılır
    -cok az %5 ekran kartından olabılır
    İnanmak , gemileri karada yüzdürmektir...

Sanırım Yazdıklarımı Tam Okumadınız Fanların bakımını yaptım vazalın Ledim CPU ISI %30 HDD ISI %35 ile 36 Bu ısı degerleri Normal

Rem Konusuna Gelince Rem Değiştirdim Denedim Değişen bır durum yok
    Win format Atma Konusuna Gelince İşletim Sisteminden Kaynaklanmayan bır durum Cunkı Daha Pc Acılır Acılmaz RAM saya CMD (MS-DOS) donanim Tarama Sayfası yanı Kısaca Siyah Ekranda İken bıle Kapandıgı oluyor HDD Arızalı degıl Zıra Onuda HDDLife Adlı yazılım İle sınadım butun performans Derecelerine Mukemmel Yanıtı verdı...

Nereden
    Her Yerden

gorsel olarak alınan degerler her zaman dogru olmuyor bu yuzden klasık dokunma yolu ilede kontrol ednız eger elınızı yakacak derecede sıcaklık hıssedersdenız bırseyler yolunda gitmiyor demektir.BIOS check ederkenmı resetliyor yoksa check işlemini gectıkten sonrakı kısımdamı ? arasında fark var cunku ayrıca Ramlerın saglamlıgı ıcın 24 saatlık periyotta test etmek lazım(bizzat kendı sistemimden biliyorum)

Elle Yanacak bır Sıcaklık yok Remlerı test ıcın 24 saat ımkanı zagten yok Rem sorunu olsa yenı taktıgım remlerde kapamaz makınayı bıos chek etıkten sonra etmeden bellı olmuyor nezaman kapatıcagı Bence Benım ılk sorumu bırkez daha okursanız sevınırım

Nereden
    Her Yerden

donanımsal sorunların cozumu test etmekle cozulur baska türlü cözemezsiniz.Ramlerı soylemyoyroum onların saglam oldugunu iddaa ediyorsunuz.CPU kolay bozulan bir parca degıldır en son ihtimaldir suan elimizde anakart kaldı malasef anakartın test emnenınde bir yolu var baska bır anakart bulup dıger parcaları onda kurup o sistemi test etmek

bakın Şuanda Bilgisayarım Hiç kapanmadı Dünden beri Açık Kapanmadıda .. Ana Kart Sorunu oldugunu sanmıyorum onuda Test Ettırdım bılgısayarcıya bır cıhaz var onu baglayıp baktılar hanı arızalı parca varsa serı numarasını veren bırsey ama Sorun cıkmadı oda Anlamadı neyın oldugunu...

Nereden
    Her Yerden

o parcayamı guvenıyorlar önüne gelen bilgisayarcıyım diye geçinyor işte her anakartın veri yolları ayrıdır o parca her anakat modeli icin ayrı olmadına gore verdıgı sonucta hıcbirsey ifade etmiyor. Her ne kadar siz kabul etmesenızde ben hala RAMlerden şüpheleniyorum

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •