Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
192.168.1.1 modem arayüzüne giremiyorum. - - Sistem - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Varsayılan 192.168.1.1 modem arayüzüne giremiyorum.

merhaba,
    modemimin markası minton.kablolardaki sorun sebebiyle internet bağlantımızda kesilmeler oluyordu.kabloları değiştirdik.bağlantıları yaptık. ama hiçbir şekilde internete bağlanamıyorum şu anda. modemin arayüzüne de bağlanamıyorum.192.168.1.1 adreesine giremiyorum.resetledim modemi. yine giremedim. diyorum acaba kablolarda mı bir hata var. iğneyi btırıp tüm ışıklaırn sönmesini ve tekrar yanmasını bekliyorum, iğneyi çıkaıroyrum.kullanma kılavuzunda bunun gibi bvişey diyordu. splitter mı arızalı diyorum aama splitterı devreden çıkarınca da bişey değişmiyor. ne önerirsiniz arkadaşlar?

Ceviz Üyesi eolmez Üyenin Avatarı

portu değişiktir diyeceğim minton daha önce kullanmadım da .. ve söyleyeceğim bir işlemi yapmışsın, minton türkiye'yi telefonla aramanı önerebilirim..

Merkez Servis
    DESER Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Fevzi Çakmak Cd.
    Söğütlüçeşme Yolu No:7
    Sefaköy K.Çekmece-İstanbul
    Tel: + 90 (212) 426 40 00 (pbx)
    sana boynumuzu eğeriz sanma,hakkımızı gelir alırız zorla..

Ceviz Üyesi Sniper Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

Modemin arayüz IP'sinin 192.168.1.1 olduğuna emin misin? Emin olmak için Başlat > Çalıştır'a tıkla, cmd yazıp enterla. Dos penceresine ipconfig yazıp enterla ve bilgiler ekrana gelirse varsayılan ağ geçidi'nin karşısındaki IP numarasını browser'ına yaz. Tabi, modemin bilgisayara bağlanmasında sıkıntı yoksa orası dolu görünür.

Ceviz Üyesi

başlangıçta ipconfig ile hiçbir şey çıkamıştı. hiçbir IP bilgisi çıkmamıştı yani. sonra kendim tnaımlaıdm. şu an interent bağlantım da yok, modeme de erişemiyorum. yıllar önce böyle bşey yine olmuştu. PC'ye format atmıştım. hani daha kısa bir yolu varsa onu deneseydim diyecektim ama ... sanırım yok. eğer formattan sonra da bişey değişmezse, o zaman modem üreticisini arayacağım... teşekkürler...

Ceviz Üyesi mr1yh1 Üyenin Avatarı
    Nereden
    istanbul

ethernet kablosu cross mu, düz mü kontrol edin.
    bazı modem cross istiyor bazısı düz.

Ceviz Üyesi

cross ya da düz olup olmadığını nasıl anlayabilirim?modemin usb çıkışı da var aslında. ordan da denesem olur mu?

Ceviz Üyesi mr1yh1 Üyenin Avatarı
    Nereden
    istanbul

küçük rekli kabloların diziliş sırasından anlayabilirsin.
    ethernet cross cable olarak google ' da aratırsan resimleri çıkıyor,

evet usb ile çalışıyorsa büyük ihtimalle kablo problemidir.

Ceviz Üyesi

Alıntı Sniper Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Modemin arayüz IP'sinin 192.168.1.1 olduğuna emin misin? Emin olmak için Başlat > Çalıştır'a tıkla, cmd yazıp enterla. Dos penceresine ipconfig yazıp enterla ve bilgiler ekrana gelirse varsayılan ağ geçidi'nin karşısındaki IP numarasını browser'ına yaz. Tabi, modemin bilgisayara bağlanmasında sıkıntı yoksa orası dolu görünür.
    benimde böyle bir sorunum olmuştu
    fazla bilgim olmadığından modemi yeniden kurdum

@sniper verdiğin bilgier sayesinde artık böyle bir durumda ne yapacağımı biliyorum
    teşekkürler...

Ceviz Üyesi yaso_19 Üyenin Avatarı
    Nereden
    İzmir

modem rooter sa ve 192.168.1.1 e ulaşılamıyorsa bağlantı yoktur, başka hiçbir açıklaması olduğunu sanmıyorum. kabloları değiştirin, gerekirse hazır soketleri takılı cat5 satın alın.

cat5 soket bağlantıları:
    Not: 2 renk olanları açık dye tabir edeceğim. mesela beyaz yeşil olan teli açık yeşil olarak yazacağım, ona göre bakarsınız.

açık turuncu-turuncu-açık yeşil-mavi-açık mavi-yeşil-açık kahverengi-kahverengi

soketi düzgünce jack pensesinde sıkıştırdığınızda kablo tester cihazında tüm ışıkların yandığını görürsünüz. ayrıca modeme direk bağlantıda ve hub bağlantısında da her türlü çalıştığını gördüm.
    Bahsettiğim bağlantı şekli düz bağlantıdır. birde çapraz bağlantı vardır, fakat bu tarih öncesnde kaldı sanırım, çünkü eski tip çevirmeli modemlerde sadece kllanılır bildiğim kadarıyla..

Aksini tecrübe eden veya düşünen varsa yazsın, bilgilenmiş oluruz. Fakat daha aksinin kanıtlandığını görmedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •