Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
SMTP Giden Sunucu Problemi - - Web & Grafik - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi __yabanci__ Üyenin Avatarı
    Nereden
    Malatya

Varsayılan SMTP Giden Sunucu Problemi

Merhaba Arkadaşlar,
    Sahip olduğum VPS Serverde Webmail üzerinden mail alıp gönderebiliyorum, fakat Outlook Üzerinden mail alıyorum fakat göndermede sıkıntı yaşıyorum.

SMTP > Proterties > Inbound kısmında Also listen on alternate port olarak 587 yazılı.. Ve Bütün bunların yanında Windows Firewall da Advantec settingste bulunan Inbound Rules'te SMTP 587 TCP fırmatında bir de port açılmış.. Tüm bunlara rağmen Yine de outlook üzerinden mail gönderimi yapamıyorum..

Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var, ilgili firma server yönetimi bende olduğu için ücretli yardım teklif ediyor. yardımcı olursanız memnun olurum.
    Madem Ayrılığa Hüküm Giymiş Bu Yürek, Bundan Sonra Ölmek İçin Yaşamak Gerek...

Ceviz Üstadı Ferhat Özdemir Üyenin Avatarı
    Nereden
    Texas

Verdigi hata nedir ? Port acik olmasina veya yazdigin bilgilere bakarak bir cevap vermek dogru olmaz. Mesela en basitinden outlook giden eposta ayarlarinda `sunucum kimlik dogrulamasi gerektiriyor` diye bir sekme olacak onu aktif etmessen gonderemiyorsun. Bu sadece bir ornek. Tam hatayi yazarsan ona gore cevap verebiliriz.

Nereden
    Malatya

Otlook'ta ilgili kısım söylediğin şekilde zaten.. İkincisi Port 587 olarak dadeğiştirdim.. Horde Clienti üzerinden mesaj alım ve gönderim sorunsuz fakat outlookta gelen hata:
    Sınama E-Posta gönderin:belirtilen sunucu bulundu ancak sunucudan bir yanıt gelmedi, lütfen bağlantı noktasının ve SSL bilgilerinin doğru olduğundan emin olun.
    Giden Posta Sunucusu (SMTP) bulun:Outlook giden posta (SMTP) sunucusuna bağlanamıyor Lütfen giden posta sunucusu alanında posta sunucusunu doğrulayın vs..

Plesk panel kullandığım için standart olarak gelen ve giden sunucu mail.domain.com şeklinde oluyor. Server üzerinden SMTP propertieste genel sekmesinde bulunan ayarları yanlış yaptığımı düşünüyorum ama eğer mail horde üzerinden mail alım ve gönderim yapıyorsa bilgiler doğrudur diyorum ve aynı şekilde outlook üzerinden de yapması gerekir sonuçta ikisi de client görevi görüyor.

Ceviz Üstadı Ferhat Özdemir Üyenin Avatarı
    Nereden
    Texas

Yanlis hatirlamiyorsam port yonlendirme olayi vardi telekomun. Yani SMTP standart portuyla calisiyor. 25 ile. Fakat telekomu 587 yi 25 e yonlendiriyordu onceden. Simdi nasil bilmiyorum. Sunu yapmayi dene:
    Sunucunun varsayilan SMTP portunu 25 yap ve bunu Firewall uzerinden erisime ac. Daha Outlook ayarlarindan SMTP portuna 25 veya 587 ile baglanmayi dene.

Yine olmadi bana mesaj at bakayim..

Selametle.

Nereden
    Malatya

Dostum öncelik yardımın için teşekkür ederim. Server deki SMTP Properties ve firewall port seçenekleri ektedir. Aynı zamanda Outlook gelişmiş ayarlar seçeneğinin resmini gönderiyorum

.

firewall.pngmail.pngsmtp.png

Nereden
    Malatya

Sorun Çözüldü, aynı sorunu yaşayanlar için Çözüm : Windows Firewwall'de Inbound Rules'te açılmış olan 587 nolu port Profilini Public olarak değiştirince sorun ortadan kalktı. (Properties > Advantec > Profiles > Public işaretle)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)