Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 16
Bilgisayar Mühendisliği Bitirme Projesi Fikirleri? - - Programlama - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi

Tamam Bilgisayar Mühendisliği Bitirme Projesi Fikirleri?

Merhaba,

Öncelikle uzmanlaşmak istediğim alan c# olduğu için buraya başlık açtım. Bitirme Projesi dersi için bir proje konusu arıyorum. sadece otomasyon yada veritabanı işlemleri değil biraz mühendislikle alakalı bir proje olması gerekiyor. Aklıma görüntü işleme yada internet üzerinden sensör yada devre kontrolü gibi konular geliyor. Sizin eklemek istediğiniz konular varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Ziraat Mühendisi Furkan Onka Uğur Üyenin Avatarı
    Nereden
    Ankara

Hareket yakalama, kamera yönlendirme ve kayıt içeren bunun yanında hareket yakaladığında uyarı veren (cep telefonuna kısa mesaj, e-posta gönderimi ve web sunucudan canlı yayına başlama gibi...) bir güvenlik yazılımı yapabilirsiniz.
    Ben olamayınca bu güller bu selviler yok
    Kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok
    Sabahlar, akşamlar, sevinçler, tasalar yok
    Ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok.

Ömer HAYYAM

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Ankara||Istanbul

C# muhendislik yapilsin diye tasarlanmamis ki amaci Rapid Application Development(Hizli Uygulama Gelistirme). C# kullanarak yaptiginiz hicbir sey muhendislik eseri gorulmeyecektir.
    ^_^

Ceviz Üyesi portalturks Üyenin Avatarı
    Nereden
    Searching...

Bitirme projelerinin mühendislik olarak görülmesi için bir işe yaraması gerekir bence.
    Büyük firmalar zaten halletmiştir, şöyle küçük bir firmanın üretim takip sistemini kurabilirsin sanırım lisansınızta tam olarak ne görüyorsunuz bilmiyorum. Yani sistem mantığı ile yaklaştığında yaşanan sorunları anında işe yarar bilgiye dönüştürecek(hesaplamalar, optimizasyon vb. yapabilecek) yazılımlar bütünü geliştirebilirsin.
    Söylemesi kolay bunları öncelikle iş birliği yapacak bir firma bulmalı
    Bir tutkudur, Ceviz...

Ceviz Üyesi Hakki Eser Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

Rapid Application Development || PrintF ' e katılmıyorum C# kullanarak klavyenizle uzaktan kumandalı arabayı bırakında elinizdeki telefonun windows işletim sistemi ise evinizin perdelerini veya ışıklarını açıp kapatabilirsiniz.. yeterki bilin bilin yapmayı bildikten sonra her programlama diliyle herşey yazılır.. bunu hiç bir zaman unutmayın.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Ankara||Istanbul

Alıntı Hakki Eser Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Rapid Application Development || PrintF ' e katılmıyorum C# kullanarak klavyenizle uzaktan kumandalı arabayı bırakında elinizdeki telefonun windows işletim sistemi ise evinizin perdelerini veya ışıklarını açıp kapatabilirsiniz.. yeterki bilin bilin yapmayı bildikten sonra her programlama diliyle herşey yazılır.. bunu hiç bir zaman unutmayın.
    ben yazamazsiniz demedim, yazarsiniz ama uzun vadeli yazilimlarda kullanilmiyor. ASP.NET baska bir alan windows app degil onu konusmuyorum. C# 10 yildir var neredeyse peki dunyada en cok bilinen programlardan hangisi C# ile yazilmis? Visual Studio'yu bile C# ile yazmiyolar, elde hazir sistem olmasinin etkisi var tabi ama C++ ile yazildigi halde bilgisayari kasabilen bir program C# da bilgisayari kilitlerdi bence. bide bu arada Visual Studio'yu cok begeniyorum saygim sonsuz.
    ^_^

Ceviz Üyesi Doğukan Güney Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

RFID teknolojisini araştır. Günümüzdeki en popüler teknolojilerden biridir.

Bu arada Visual Studio (IDE), C#.Net ile yazılıyor. VS2010'da WPF ile yapıldı. C# ile yapılmış işletim sistemide var.

Ceviz Üyesi Hakki Eser Üyenin Avatarı
    Nereden
    İstanbul

Windows 7 nin %60 ' ı C# dan olusur c# güçlü bir dildir ki c c++ hatta javanın tüm güçlü yanları alınıp ortaya çıkmış bir dildir ayrıca %100 nesne tabanlıdır dışardan bakınca kolay gözükür nedeni ise hazır kütüphaneleri kullanmamız bilmezlerki mail'lerin formata uygun olup olmadığına bakmaktan tutunda ToString metodu varda ToInt32 niye yok diyip yazarsın.. yavaş yavaş kendi kütüphanelerini oluşturursun dışardan gelip biri baktığı zaman ohh bee ne güzel walla der ama kimse bilmez tek satırda insert edip hemde performanslı olabilmesi için ne beyin fırtınası oluduğunu hiiç demek istediğim tek bir sql conn ve sql comm ile proje genelinde tek satırda veri insert etmek .. bunlar sadece örnek tabi..

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Ankara||Istanbul

C# ile yapilmiyacak sey yok diyorsunuz ben yapilmaz dememistim, bana mainstream ornekler gosterin yani cok populer programlardan hangileri C# ile yazilmis(scripting amaci ile C# kullananlar sayilmaz) ? Database sorgularinin kolayligi zorlugu da beni ilgilendirmiyor windows app soruyorum ayrica SQL Server C# disindan kullanilmaz diye bir kural mi var, C# disindan kullaninca yazilan SQL sorgulari mi degisiyor ?
    ^_^

Ceviz Üyesi
    Nereden
    Ankara||Istanbul

Alıntı Hakki Eser Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Windows 7 nin %60 ' ı C# dan olusur c# güçlü bir dildir ki c c++ hatta javanın tüm güçlü yanları alınıp ortaya çıkmış bir dildir ayrıca %100 nesne tabanlıdır dışardan bakınca kolay gözükür nedeni ise hazır kütüphaneleri kullanmamız bilmezlerki mail'lerin formata uygun olup olmadığına bakmaktan tutunda ToString metodu varda ToInt32 niye yok diyip yazarsın.. yavaş yavaş kendi kütüphanelerini oluşturursun dışardan gelip biri baktığı zaman ohh bee ne güzel walla der ama kimse bilmez tek satırda insert edip hemde performanslı olabilmesi için ne beyin fırtınası oluduğunu hiiç demek istediğim tek bir sql conn ve sql comm ile proje genelinde tek satırda veri insert etmek .. bunlar sadece örnek tabi..
    Windows 7 nin %60 ' ı C# dan olusur'u neye dayanarak soyluyorsunuz kaynak nedir?
    ben Windows 7'nin C# ile yazilmadigina dair kaynak buldum ama 60%'i C# diyen hic yok.
    http://stackoverflow.com/questions/7...t-written-in-c
    ^_^

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •