Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 22
facebook üyelik formu - - Programlama - Ceviz Forum
    Ceviz Üyesi merakli Üyenin Avatarı

Varsayılan facebook üyelik formu

http://www.facebook.com/ ana sayfasında sağ tarafta bulunan Sign up for Facebook form alanında Birthday: form elemanlarından ayı seçince örneğin şubatı seçince günleri 29 a kadar gösteriyor ancak ocak ı seçince günleri 31 e kadar gösteriyor....
    Bu tür elinde örnek olan ya da buna benzer nitelikte form bilen var mı?
    Banka sitelerinde olabilir eft-havale gönderme işlemlerinde vb...

Ceviz Üyesi
    Nereden
    mersin

hocam hayırdır banka sitesi mi yapıyorsun
    Hedefe ulaşmak için çekilen zorluklar kutsaldır.

Alıntı sinan3 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam hayırdır banka sitesi mi yapıyorsun
    Hayır görmüşken bir örnek yapayım demiştim.. Ben pek site yapmam

Ceviz Üyesi ByVista Üyenin Avatarı
    Nereden
    istanbul

sayfayı firefox ile kaydedersen tüm kodları alabilirsin bende hazır yok ama birazcık uğraş ile alabilirsin zaten

Ceviz Üyesi eolmez Üyenin Avatarı

Alıntı ByVista Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    sayfayı firefox ile kaydedersen tüm kodları alabilirsin bende hazır yok ama birazcık uğraş ile alabilirsin zaten
    peki bu ne kadar etik sorarım.
    ve bu izinsiz bir işlemse nasıl buna yönlendiril ve teşvik edilir yine sorarım.
    sana boynumuzu eğeriz sanma,hakkımızı gelir alırız zorla..

Ceviz Üyesi

ne alakası var ki

Ceviz Üyesi eolmez Üyenin Avatarı

Alıntı Egoistim Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ne alakası var ki
    bu soru bana ise, internette bulduğumuz her kodu internetten çekip alıp kullanıyormuyuz ?
    öyleyse bende tasarım şablonlarını alayım, neticesinde onlarda kodların üstünde çalışıyor ?

bir daha yazımı okumanda fayda var derim.
    sana boynumuzu eğeriz sanma,hakkımızı gelir alırız zorla..

Biz burada programcılıkla ilgili konuşuyoruz o kodları alıp mantığını anlamak başka bir şey ticari menfaatlerin paralelinde kullanmak başka bir şey.

Hem böyle bir şeyi savunmak için sanırım kişinin bilgisayarındaki tüm yazılımların da lisanslı olduğunu kabul etmek gerekir!

Konuyla ne kadar alakalı bir savunma olur bilemiyorum ancak microsoft ya da diğer avrupa ülkeleri kendi geliştirdiği teknolojilerine telif hakkı isterlerken temelini kullandıkları Ali Kuşçu, Fahrettin er-Razi, İbn. Sina, .... vb. gibi alimlerin telif haklarını ödeyip ödemediklerini hep merak eder sorgularım.

Ceviz Üyesi
    Nereden
    C:\Windows\System32\cmd.exe

Alıntı Sam Orpheus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bu soru bana ise, internette bulduğumuz her kodu internetten çekip alıp kullanıyormuyuz ?
    öyleyse bende tasarım şablonlarını alayım, neticesinde onlarda kodların üstünde çalışıyor ?

biraz alakasız olmuş..

sonuçta bu kodu yazmışsa ve kullanımı yasaksa bunları koruma altına alır. ve şifrelerse bizde yasak olduğunu anlarız.. aksi durumda çekebildiğin her veri kanunidir ve etikdir...

ben inanmıyorum bir kere senin gördüğün güzel bir örneği oturup kendin yazdığına.. sende aynı yöntemi kullanıyorsun...

ama o kodları alıp mantığını kavramak farklı bir şey... he kullanıp kullanmamak sana kalmış. ama alıp kullanırsan bu hem etiktir hemde kanunidir..

Ceviz Üyesi ByVista Üyenin Avatarı
    Nereden
    istanbul

peki bu ne kadar etik sorarım.
    ve bu izinsiz bir işlemse nasıl buna yönlendiril ve teşvik edilir yine sorarım.
    Bunu soran kimdir? Sen kimsin ki? Ancak beni eleştirebilirsin sorgulama diye bir hakkın yok. Ayrıca kullandığın işletim sisteminden tut winrar'ına kadar lisanssız kullandığından adım gibi eminim. Local'den çıkan her şey herkesindir. 2 bilgisayar olduğu sürece paylaşıma sınır koyamazsın.

Bilader ya uzayda yazıyorsun ya da bu işe yeni başladın. Bu sitedenin müdavimlerinin %80'i istediği kodu yazabilecek düzeyde. Bilmiyorsanız kişilerin mesajlarını araştırmanızı öneririm. Son olarak, tasarımdan tut, yazılımsal kodlara kadar kullanmak vakit kazandırmaktan başka bir şey değildir. Opensource diye bir olay var araştırmanı tavsiye ederim

Sayfa 1 - Toplam 3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yer İmleri

Mesaj Yetkileriniz

• Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •